Komentāri
Sarkanais paklājs un zelta nokrāsas – pirmais bankomāts pasaulē nosvinējis pusgadsimta jubileju
Ir pagājis jau pusgadsimts no brīža, kas mainīja veidu, kā cilvēki iegūst  skaidru naudu (AFP/LETA)

Lielbritānijā pusgadsimta jubileju nosvinējis pirmais bankomāts pasaulē. Par godu apaļajai gadadienai “Barclays” bankas naudas izņemšanas mašīna šajā vietā ir mainījusi savu krāsu.

Ir pagājis jau pusgadsimts no brīža, kas mainīja veidu, kā cilvēki iegūst skaidru naudu. Bankomātu izgudrotājs ir skots Šepards Barons. Viņa radītā iekārta pirmo reizi tika uzstādīta “Barclays” bankas filiālē Enfīldā, kas atrodas Londonas ziemeļos. Toreiz banka bija pasūtījusi sešus naudas izņemšanas aparātus.

Pirmā bankomāta svinīgajā atklāšanā piedalījās angļu aktieris Regs Vārnijs. Angļu TV komēdiju šovu zvaigzne kļuva par pirmo personu pasaulē, kas oficiāli ir izņēmis  naudu no bankomāta.

Sarkanais paklājs un zelta nokrāsas – pasaulē pirmajam bankomātam aprit 50 gadu jubileja

Tiek lēsts, ka šobrīd darbojas ap trim miljoniem bankomātu. Lielbritānijā vien ir 70 tūkstoši bankomātu, kas banku klientiem skaidrā naudā pērn izsniedza 175 miljardus mārciņu.

Par godu pirmā bankomāta 50 gadadienai “Barclays” banka Enfīldas bankomātu ir noklājusi ar zelta krāsu. Pie bankomāta atklāta piemiņas plāksne un novietots sarkanais paklājs.

Lasi vēl