Komentāri
Sarkanais paklājs un zelta nokrāsas – pirmais bankomāts pasaulē nosvinējis pusgadsimta jubileju
Ir pagājis jau pusgadsimts no brīža, kas mainīja veidu, kā cilvēki iegūst  skaidru naudu (AFP/LETA)

Lielbritānijā pusgadsimta jubileju nosvinējis pirmais bankomāts pasaulē. Par godu apaļajai gadadienai “Barclays” bankas naudas izņemšanas mašīna šajā vietā ir mainījusi savu krāsu.

Ir pagājis jau pusgadsimts no brīža, kas mainīja veidu, kā cilvēki iegūst skaidru naudu. Bankomātu izgudrotājs ir skots Šepards Barons. Viņa radītā iekārta pirmo reizi tika uzstādīta “Barclays” bankas filiālē Enfīldā, kas atrodas Londonas ziemeļos. Toreiz banka bija pasūtījusi sešus naudas izņemšanas aparātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmā bankomāta svinīgajā atklāšanā piedalījās angļu aktieris Regs Vārnijs. Angļu TV komēdiju šovu zvaigzne kļuva par pirmo personu pasaulē, kas oficiāli ir izņēmis  naudu no bankomāta.

Sarkanais paklājs un zelta nokrāsas – pasaulē pirmajam bankomātam aprit 50 gadu jubileja

Tiek lēsts, ka šobrīd darbojas ap trim miljoniem bankomātu. Lielbritānijā vien ir 70 tūkstoši bankomātu, kas banku klientiem skaidrā naudā pērn izsniedza 175 miljardus mārciņu.

Par godu pirmā bankomāta 50 gadadienai “Barclays” banka Enfīldas bankomātu ir noklājusi ar zelta krāsu. Pie bankomāta atklāta piemiņas plāksne un novietots sarkanais paklājs.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl