Komentāri
Sarkanais Krusts apmācīs 2000 brīvprātīgo cīņai pret Ebolas vīrusu
FOTO: LETA

Lai pastiprinātu cīņu pret Ebolas vīrusa uzliesmojumu, Sarkanais Krusts apmācīs vēl papildu 2000 brīvprātīgo, ceturtdien paziņojis Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness starptautiskās federācijas (IFRC) Āfrikas nodaļas vadītājs.

“Desmitiem jaunu gadījumu parādoties ik dienu, šis uzliesmojums neuzrāda nekādas atslābšanas pazīmes,” norādīja Āfrikas nodaļas vadītājs Alasans Sengore.

“Cilvēki mirst. Ja mēs attiecamies nopietni pret Ebolas apturēšanu, mēs nevaram atļauties kavēties ar mūsu atbildes pastiprināšanu,” viņš piebilda.

Kopš uzliesmojuma sākuma IFRC apmācījusi aptuveni 3500 brīvprātīgo trīs vīrusa vissmagāk piemeklētajās valstīs – Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā – un plāno to skaitu palielināt līdz 5600.

“Kopienu iesaistīšanai caur mūsu apmācītajiem brīvprātīgajiem būs tūlītējs un liels rezultāts,” ir pārliecināts Sengore, norādot, ka šādā veidā informācija par profilakses pasākumiem izplatīs tālāk paši vietējo kopienu locekļi.

IFRC arī vērsās pie starptautiskās sabiedrības ar lūgumu saziedot 25 miljonus eiro organizācijas darbam Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā.

Federācija norādīja, ka šī nauda ļautu tai aptvert 21,9 miljonus cilvēku, kas ir divreiz vairāk, nekā sākotnēji plānots.

Rietumāfrikā – Gvinejā, Libērijā, Sjerraleonē un Nigērijā – no Ebolas vīrusa miruši jau gandrīz 2300 cilvēku, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) otrdien publiskotie dati.

Ebolas vīruss skāris arī Kongo Demokrātisko Republiku, kur no šīs slimības miruši 35 cilvēki, taču tas atzīts par atsevišķu, ar pārējām valstīm nesaistītu Ebolas epidēmijas uzliesmojumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl