1 komentārs
Sarkanā Daļa – Briselē izplata grāmatu par Gribauskaites saistību ar VDK
Foto: LETA

Noticis jauns informatīvs uzbrukums pret Lietuvu – Eiropas Parlamenta deputāti savās pastkastēs šonedēļ atraduši angļu valodā tulkotu Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites biogrāfijas versiju ar nosaukumu Sarkanā Daļa. Tajā izklāstīta viņas iespējamā saistība ar PSRS Valsts drošības komiteju (VDK).

Prezidente vienmēr šo saistību ir noliegusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Eiropas Parlamenta deputāti gatavojas pieprasīt izmeklēšanu. Savukārt grāmatas autore, žurnāliste Rūta Janutiene sacījusi, ka ir šokēta par notikušo, jo nevienam nav devusi atļauju to tulkot.

Kā norāda augsta līmeņa avoti Briselē, tulkošana un tāda grāmatu apjoma izplatīšana Eiropas Parlamentā ir ļoti dārga, tādēļ šī akcija pret Lietuvas prezidenti uzskatāma par īpašu.

Lietuvā valda pārliecība, ka tas ir saistīts ar nesenajiem Gribauskaites izteikumiem pret Krieviju, kur viņa to nosauc par teroristisku valsti.

Reaģējot uz Gribauskaites paziņojumu, ka ”Krievija ir teroristiska valsts”, Maskava bloķē leišu kravas

Jau ziņojām, ka Krievija, reaģējot uz Lietuvas prezidentes izteikumiem, kuros viņa Krieviju nodēvējusi par teroristisku valsti, noteikusi ierobežojumus Lietuvas kravas transportlīdzekļiem uz abu valstu robežas. Oficiālu informāciju no Krievijas par tādu pārbaužu ieviešanu Lietuva nav saņēmusi.

”Lietuva ir viena no valstīm, kas nesen veikusi sarežģīto ceļu uz neatkarības atgūšanu. Šodien mēs zinām, ka Ukraina cīnās par mieru Eiropā par mums visiem. Ja teroristiskā valsts, kas piedalās neslēptas agresijas īstenošanā pret savu kaimiņvalsti, netiks apturēta, tad agresija Eiropā izpletīsies vēl tālāk,” tā iepriekš brīdināja Lietuvas prezidente.

TOP komentāri

  • dundurs
    0 0 0

    dundurs

    Tas jau sen zināms ka griboties ir vdk Maukele.par kādu provokāciju iet runa?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl