Komentāri
Sanktpēterburgā notiek Eiropas neonacistu salidojums
(Foto: LETA)

Sanktpēterburgā svētdien notiek visas Eiropas neonacistu saiets, kas nodēvēts par Starptautisko krievu konservatīvo forumu. Pasākumu organizē partijas Rodina priekšvēlēšanu štāba vadītāja vietnieks Pēterburgā, bijušais Krievijas Komunistiskās partijas loceklis un kādreizējais organizācijas Tiesības uz ieročiem Sanktpēterburgas nodaļas vadītājs Jurijs Ļubomirskis.

Foruma mērķis ir atrast Krievijas režīmam sabiedrotos Eiropā, kas aizstāvēs tradicionālās vērtības, atbalstīs Krievijas intereses un panāks sankciju atcelšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šī sanāksme ir pirmais pamata akmens jaunas pasaules celtniecībā,” forumā norādīja Rodina politiķis Fjodors Birukovs. Forumā piedalās pārstāvji aptuveni no desmit Eiropas partijām – lielākajai daļai no tām ir ultralabējo vai neonacistu reputācija. Vienlaikus tām raksturīga pārliecinoša atbalsta paušana Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam starptautiskajā arēnā.

“Mēs neatbalstām sankcijas pret Krieviju Ukrainas konflikta dēļ. Neticami, kādu pacietību Krievija un prezidents Putins ir izrādījis, saskaroties ar NATO agresīvo politiku,” konferencē paziņoja Eiropas Parlamenta (EP) loceklis Vācijas Nacionāldemokrātiskās partijas pārstāvis Udo Voigts.

Saietā ieradušies aptuveni 150 pārstāvji no Krievijas nacionālistu un Eiropas galēji labējām partijām. Sanktpēterburgas liberālā opozīcija nosodījusi šo pasākumu, tomēr pie viesnīcas, kurā notiek saiets, sapulcējušies vien daži desmiti protestētāju. ”Skandalozi, ka Krievija laipni uzņem Musolīni un Hitlera pēctečus,” norādīja viena no protestētājām.

Krievijas opozīcijas partijas Jabloko politiķis Boriss Višņevskis sestdien intervijā radiostacijai Ekho Moskva norādīja, ka vairāki šo partiju līderi atklāti sevi sauc par Ādolfa Hitlera sekotājiem un izmanto kāškrusta simboliku, vēsta ziņu kanāls i24news.

Višņevskis paziņoja, ka centies apturēt šā pasākuma norisi un lūdzis Sanktpēterburgas prokuratūru sākt izmeklēšanu. Višņevskis norādīja, ka pasākumā piedalīsies arī prokremlisko Austrumukrainas kaujinieku komandieri.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl