Sanktpēterburgā atvadās no mūžībā aizgājušā pasaules slavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona

0 Komentāru
Sanktpēterburgā atvadās no mūžībā aizgājušā pasaules slavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona
AP / SCANPIX

Ceturtdien Sanktpēterburgas Filharmonijā notika atvadīšanās no pasaulslavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona. Viņš ir strādājis ar vislabākajiem pasaules orķestriem, ar savu apbrīnojamo talantu apžilbinot publiku. Maestro tiek raksturots kā atvērts, inteliģents un gaišs cilvēks.

Mariss Jansons mira 76 gadu vecumā sirdskaites dēļ. Lai arī mūža lielāko daļu pavadījis ārvalstīs, pusaudžu gados ar saviem vecākiem – mūziķiem – pārcēlies uz Sanktpēterburgu, tomēr dzimtā Latvija sirdī atstāja neizdzēšamu nospiedumu, un šeit diriģents regulāri atgriezās.

Jansona karjera bija grandioza un piesātināta, viņš diriģējis visus slavenākos Eiropas un Amerikas orķestrus, saņēmis neskaitāmas prestižas mūzikas balvas. Bet no Jansona kā cilvēka allaž plūdis gaišs starojums, ne miņas no augstprātības.

Mariss Jansons ar savu talantu un muzikālajām zināšanām labprāt dalījās, palīdzot tapt arī citiem spožiem māksliniekiem, ar ko nu varam lepoties.

Jansons ir Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors, tur izveidotā piemiņas stūrītī cilvēki šodien atstāj savus pateicības vārdus dižajam diriģentam. Viņa aiziešana ir vēl neaptverts zaudējums.

0 Komentāru