1 komentārs
Sankcijas pret Krieviju būs spēkā tik ilgi, cik ilgs Krimas okupācija, paziņo ASV
FOTO: LETA

Eiropas Savienība (ES) turpina nosodīt Krimas un Sevastopoles prettiesisko aneksiju un saglabā stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai vienotībai un suverenitātei. Tā šodien norādīts ES augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos Federikas Mogerīni izplatītajā paziņojumā.

Eiropa turpinās ievērot šīs aneksijas neatzīšanas politiku, tostarp arī ar ierobežojošo pasākumu palīdzību, un aicina ANO dalībvalstis apsvērt līdzīga veida pasākumus.

ES atkārtoti pauž dziļas bažas par Krievijas bruņoto spēku klātbūtnes pieaugumu un cilvēktiesību situācijas pasliktināšanos Krimas pussalā, tostarp traucējumiem vārda brīvībai, mierīgas pulcēšanās brīvībai, reliģijas un ticības brīvībai, kā arī minoritāšu pārstāvju, īpaši Krimas tatāru vajāšanu.

Īpašu satraukumu ES izsaucis aicinājums aizliegt Krimas tatāru pašpārvaldes orgāna Medžlisa darbību, mēģinot to pasludināt par ekstrēmistisku organizāciju.

ES augstās pārstāves ziņojumā akcentēts, ka pamatīgi jāizmeklē visi neatklātie cilvēktiesību pārkāpumu gadījumi, piemēram, daudzu Krimas iedzīvotāju vardarbīga pazušana, spīdzināšana un slepkavības.

Arī Baltais nams paziņojis, ka Krievija ir rupji pārkāpusi starptautiskās tiesības un Amerikas Savienotās Valstis nekad neatzīs Krievijas veikto Krimas okupāciju un darīs visu iespējamo, lai Ukraina varētu pussalu atgūt.

ASV Valsts departamenta paziņojumā norādīts, ka prezidents Baraks Obama telefonsarunā Krievijas prezidentam Putinam paziņojis, ka ASV 21. gadsimtā nepieņems robežu pārgrozīšanu, spēka izmantošanu un sankcijas pret Krieviju saistībā ar Krimas okupāciju būs spēkā tik ilgi, cik ilgs šī okupācija.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl