Komentāri
Šanhajā Jaungada svinību laikā pūlī nobradāti vismaz 36 cilvēki
FOTO: LETA

Ķīnā, Šanhajā, Jaungada svinību laikā pūlī nobradāti vismaz 36 cilvēki, galvenokārt jaunas sievietes, un vēl 48 cietuši. 14 cilvēku stāvoklis ir nopietns.

Oficiāls nelaimes cēlonis vēl nav paziņots, bet mediji, atsaucoties uz aculieciniekiem, vēsta, ka grūstīšanās izcēlusies, kad neilgi pirms pusnakts no kāda tuvējā naktskluba kaisītas neīstas naudaszīmes, kas izskatījušās pēc 100 dolāru banknotēm, un cilvēki metušies tās ķert, burtiski kāpjot cits citam pāri. Fotogrāfijas sociālajos medijos liecina, ka uz šiem papīrīšiem iespiests teksts “Jaunais Gads 2015” un kluba nosaukums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Citi aculiecinieki savukārt izteikušies, ka tuvējās ielas vienkārši bijušas pārāk pārblīvētas un traģēdija notikusi tādēļ, ka daļa cilvēku centušies nākt klāt, bet citi gribējuši virzīties prom.

Lielākā daļa upuru un cietušo ir jaunieši, kas bija pulcējušies uz platām kāpnēm, kas ved uz Huanpu upes krastmalu, no kuras paveras plašs skats. Panika un kliedzieni turpinājušies minūtes desmit piecpadsmit.

Attēlos redzami arī nesamaņā guļoši cilvēki, kuriem mēģina palīdzēt garāmgājēji, un skats no augšas uz tuvējām ielām, kurās gadumijas gaidās drūzmējas blīvs cilvēku pūlis.

Policija centusies pašķirt pūlī ceļu, lai cietušajiem var piekļūt ātrās palīdzības mašīnas.

“Redzēju, ka cilvēki bija nospiesti, zaudējuši samaņu vai pat nosmakuši, daži centās viņus elpināt, citi raudāja,” stāstījis kāds aculiecinieks.

Prezidents Sji Dzjiņpins pieprasījis nekavējoties veikt izmeklēšanu.

Pilsētā atcelti visi turpmākie Jaungada svinību pasākumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl