Komentāri
Samitā Briselē spriedīs par jaunām sankcijām pret Krieviju
Foto: REUTERS/SCANPIX

Eiropas Savienības (ES) līderi sestdien, 30. augustā, tiekas Briselē, lai spriestu par Eiropadomes amatu sadalījumu, kā arī apdomātu jaunu sankciju ieviešanu pret Krieviju.

Šāds lēmums tiks pieņemts, ņemot vērā Krievijas militāro spēku iebraukšanu Ukrainas teritorijā, ziņo BBC.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: AFP/LETA

Foto: AFP/LETA

Iepriekš preses konferencē Berlīnē Vācijas kanclere Angela Merkele norādīja:Mēs vienmēr esam teikuši, ka tālāka situācijas saasināšanās Ukrainā nozīmētu, ka mums jārunā par tālākām sankcijām.

Tāpat viņa atkārtoti uzsvēra, ka Vācija vēlas konflikta diplomātisku risinājumu, bet atzina, ka Austrumukrainā veidojas sarežģīta situācija.

Krievija tikmēr noliedz, ka tās armijas spēki būtu iebraukuši Ukrainā. Taču NATO publiskojusi satelītattēlus, kas apstiprina uz Krievijas spēku iebrukumu Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

Līdztekus jaunu sankciju ieviešanai samitā sestdien tiks spriests arī par ES Padomes prezidenta amata pienākumu uzticēšanu, kā arī ES pārstāvja ārlietās portfeli. Portāls SKATIES jau vēstīja, ka pašreizējā Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma atzinusi – Latvijas bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska izredzes ieņemt Eiropadomes prezidenta amatu nav visai lielas.

Kā alternatīva Eiropadomes prezidenta amatam varētu būt ”labs komisāra amats”, stāstīja Ministru prezidente. V. Dombrovskis varētu ieņemt kādu no ekonomikas un finanšu bloka amatiem, piemēram, reģionālā komisāra, konkurences komisāra vai transporta komisāra amatu. Lēmumu par to, kurš portfelis nonāks V. Dombrovska rokās, pieņems jaunievēlētais Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Lasi vēl