Sals, putenis, robežsardze? Bēgļus uz divriteņiem nekavē nekas!

2 komentāri
Sals, putenis, robežsardze? Bēgļus uz divriteņiem nekavē nekas!
Foto: AFP/LETA

Par vienu no kanāliem Tuvo Austrumu migrantu ceļā uz Eiropu kļuvusi Krievijas robeža ar Norvēģiju. Spītējot neviesmīlīgajiem laikapstākļiem, migranti šķērso Murmanskas reģionu un nonāk aiz Polārā loka, taču tur līdz ar sniegu viņus sagaida vēl kāds pārsteigums…

Norvēģija nav Eiropas Savienības dalībvalsts, bet ir viena no bagātākajām valstīm pasaulē un ietilpst Šengenas zonā, kas ļauj no Norvēģijas nokļūt Eiropas Savienībā bez pases uzrādīšanas. Tādējādi izveidojies jauns migrācijas kanāls – no Krievijas uz Norvēģiju. Tiesa gan, Krievijas likumi aizliedz ar kājām šķērsot robežu, savukārt Norvēģijas likumi neļauj ielaist valstīs automašīnas, kurās atrodas cilvēki bez attiecīgiem ceļošanas dokumentiem. Tāpēc migranti pēdējo posmu ceļā uz Norvēģiju veic ar velosipēdiem.

Foto!

Šā mēneša sākumā migrantu plūsma no Krievijas uz Norvēģiju dramatiski samazinājās galvenokārt tāpēc, ka pierobežas pilsētu veikalos izbeidzās velosipēdu krājumi.

Gaidot velosipēdu pievedumu, vairāk nekā 500 Sīrijas iedzīvotāju atraduši pagaidu patvērumu kopmītnēs Nikelas pilsētā, kas savu nosaukumu ieguvusi pateicoties metālam, kas tiek iegūts tās apkārtnē esošajās raktuvēs.

Vietējā veloveikala saimnieks stāsta, ka šobrīd tirdzniecība sokas tik labi, kā vēl nekad agrāk – turklāt pircējus neinteresē preces specifikācija. Tāpat arī viņš par pircējiem īpaši neinteresējas.

Mihails Bogdanovs, veloveikala īpašnieks:

Viņi nevienu netraucē, neuzvedas dīvaini. Viņi mierīgi dzīvo tepat viesnīcā – viss ir normāli.

Amatpersonas norāda, ka šo migrantu vairākums ir gados jauni Sīrijas un Afganistānas pilsoņi. Viņi iegūst studentu vīzas, lai it kā mācītos Krievijā, taču, iekļūstot valstī, viņi taisnā ceļā dodas uz Maskavu, no kurienes turpina ceļu uz Murmanskas apgabalu un tad – uz Norvēģijas robežu.

Tiek ziņots, ka šķērsojot robežu, viņi velosipēdus atstāj turpat pie robežposteņa, radot vietējām varas iestādēm vēl vienu problēmu – ko darīt ar šo pedāļminamo transportu, kas palicis bez saviem saimniekiem.

2 komentāri