2 komentāri
Sals, putenis, robežsardze? Bēgļus uz divriteņiem nekavē nekas!
AFP/LETA

Par vienu no kanāliem Tuvo Austrumu migrantu ceļā uz Eiropu kļuvusi Krievijas robeža ar Norvēģiju. Spītējot neviesmīlīgajiem laikapstākļiem, migranti šķērso Murmanskas reģionu un nonāk aiz Polārā loka, taču tur līdz ar sniegu viņus sagaida vēl kāds pārsteigums…

Norvēģija nav Eiropas Savienības dalībvalsts, bet ir viena no bagātākajām valstīm pasaulē un ietilpst Šengenas zonā, kas ļauj no Norvēģijas nokļūt Eiropas Savienībā bez pases uzrādīšanas. Tādējādi izveidojies jauns migrācijas kanāls – no Krievijas uz Norvēģiju. Tiesa gan, Krievijas likumi aizliedz ar kājām šķērsot robežu, savukārt Norvēģijas likumi neļauj ielaist valstīs automašīnas, kurās atrodas cilvēki bez attiecīgiem ceļošanas dokumentiem. Tāpēc migranti pēdējo posmu ceļā uz Norvēģiju veic ar velosipēdiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto!

Šā mēneša sākumā migrantu plūsma no Krievijas uz Norvēģiju dramatiski samazinājās galvenokārt tāpēc, ka pierobežas pilsētu veikalos izbeidzās velosipēdu krājumi.

Gaidot velosipēdu pievedumu, vairāk nekā 500 Sīrijas iedzīvotāju atraduši pagaidu patvērumu kopmītnēs Nikelas pilsētā, kas savu nosaukumu ieguvusi pateicoties metālam, kas tiek iegūts tās apkārtnē esošajās raktuvēs.

Vietējā veloveikala saimnieks stāsta, ka šobrīd tirdzniecība sokas tik labi, kā vēl nekad agrāk – turklāt pircējus neinteresē preces specifikācija. Tāpat arī viņš par pircējiem īpaši neinteresējas.

Mihails Bogdanovs, veloveikala īpašnieks:

Viņi nevienu netraucē, neuzvedas dīvaini. Viņi mierīgi dzīvo tepat viesnīcā – viss ir normāli.

Amatpersonas norāda, ka šo migrantu vairākums ir gados jauni Sīrijas un Afganistānas pilsoņi. Viņi iegūst studentu vīzas, lai it kā mācītos Krievijā, taču, iekļūstot valstī, viņi taisnā ceļā dodas uz Maskavu, no kurienes turpina ceļu uz Murmanskas apgabalu un tad – uz Norvēģijas robežu.

Tiek ziņots, ka šķērsojot robežu, viņi velosipēdus atstāj turpat pie robežposteņa, radot vietējām varas iestādēm vēl vienu problēmu – ko darīt ar šo pedāļminamo transportu, kas palicis bez saviem saimniekiem.

TOP komentāri

  • pilsonis
  • nesaprotu
    0 0 0

    nesaprotu

    Kas tas par neprofesionālismu? Cik ilgi tos nelegālos migrantus vēl godās par bēgļiem? Visi, kas tikuši līdz šiem platuma grādiem ir nelegālie migranti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl