Sals Polijā vairākas stundas aptur satiksmi

1 komentārs
Sals Polijā vairākas stundas aptur satiksmi
EPA/SCNAPIX

Šogad, vismaz uz mirkli, daļā Eiropas ziema ir patiesi barga – sniegs iepriekš pārklāja Madridi, pirmdien kupenas bija arī Stambulā, bet Polijas pilsētās sals pat apturējis satiksmi, vēsta “900 sekundes”.

Polijā, līdzīgi kā Latvijā, termometra stabiņš svārstījās ap mīnus 30 grādu atzīmi. Tas nozīmē ne tikai nosalušus degungalus cilvēkiem, bet arī sarežģījumus satiksmē.Nedēļas sākumā ikdienas gaitas bija jāiepauzē vairākās Polijas pilsētās, jo bija plīsuši vadi, bojātas sliedes un piedzīvotas citas nedienas.

Protams, bija cilvēki, kuri spēkrati piekrita uzsākt ceļu pēc kārtīgas pierunāšanas, taču pamatīgi kavējās arī sabiedriskais transports. Piemēram Bjalistokā, kur diennaktī reģistrēti mīnus 28 grādi, vilcieni kavējušies piecas stundas.

Ielās bija redzami darbinieki, kuri remontēja sabojātos vadus, tāpat bija jātiek galā arī ar bojātām sliedēm. Remontdarbi dienas laikā bija jāveic arī galvaspilsētā Varšavā.

Vietām piedzīvotais sals bija stiprākais pēdējās desmitgades laikā Polijā.

Tomēr līdzīgi kā Latvijā, arī Polijā stindzinošais sals nebūs ilgs. Prognozes vēsta, ka siltāks laiks pienāks jau šīs dienas izskaņā.

1 komentārs