Komentāri

Sestdien, 21. oktobrī, noslēgušās parlamenta vēlēšanas Čehijā. Pirmie rezultāti liecina, ka uzvaras laurus plūc valsts otrais bagātākais cilvēks, – miljardieris Andrejs Babišs.

Viņu mēdz salīdzināt ar Itālijas ekspremjeru Silvio Berluskoni un ASV prezidentam Donaldu Trampu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Balsu skaitīšana vēl turpinās, bet pirmie rezultāti liecina, ka miljardiera Andreja Babiša populistiskā partija “Neapmierināto pilsoņu akcija” ir ieguvusi aptuveni 30% vēlētāju atbalstu.

63 gadus vecais Babišs priekšvēlēšanu kampaņā solīja vadīt valsti kā uzņēmumu un kritizēja Eiropas Savienību (ES). Viņš iebilst pret bēgļu pārdales kvotām un arī eiro ieviešanu.

Babiša priekšvēlēšanu platforma bija balstīta pretkorupcijas vēstījumā, lai gan viņu pašu sagaida izmeklēšana par krāpnieciskiem darījumiem ar ES fondu naudu.

Čehijas otrajam bagātakajam pieder plaša lauksaimniecības ķīmijas biznesa impērija, kā arī divi vadošie valsts laikraksti un radio stacija.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka Babiša tuvākie sekotāji ieguvuši ap 10% balsu. Ap šo skaitli svārstās arī atbalsts patlaban pie varas esošajiem sociāldemokrātiem un arī Pirātu partijai.

Nākamais parlaments tiek prognozēts sadrumstalots – ar, iespējams, pat astoņām partijām. Tiek lēsts, ka pozīcijas nostiprinās eiroskeptiķu partijas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl