Komentāri

Sestdien, 21. oktobrī, noslēgušās parlamenta vēlēšanas Čehijā. Pirmie rezultāti liecina, ka uzvaras laurus plūc valsts otrais bagātākais cilvēks, – miljardieris Andrejs Babišs.

Viņu mēdz salīdzināt ar Itālijas ekspremjeru Silvio Berluskoni un ASV prezidentam Donaldu Trampu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Balsu skaitīšana vēl turpinās, bet pirmie rezultāti liecina, ka miljardiera Andreja Babiša populistiskā partija “Neapmierināto pilsoņu akcija” ir ieguvusi aptuveni 30% vēlētāju atbalstu.

63 gadus vecais Babišs priekšvēlēšanu kampaņā solīja vadīt valsti kā uzņēmumu un kritizēja Eiropas Savienību (ES). Viņš iebilst pret bēgļu pārdales kvotām un arī eiro ieviešanu.

Babiša priekšvēlēšanu platforma bija balstīta pretkorupcijas vēstījumā, lai gan viņu pašu sagaida izmeklēšana par krāpnieciskiem darījumiem ar ES fondu naudu.

Čehijas otrajam bagātakajam pieder plaša lauksaimniecības ķīmijas biznesa impērija, kā arī divi vadošie valsts laikraksti un radio stacija.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka Babiša tuvākie sekotāji ieguvuši ap 10% balsu. Ap šo skaitli svārstās arī atbalsts patlaban pie varas esošajiem sociāldemokrātiem un arī Pirātu partijai.

Nākamais parlaments tiek prognozēts sadrumstalots – ar, iespējams, pat astoņām partijām. Tiek lēsts, ka pozīcijas nostiprinās eiroskeptiķu partijas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl