Sākas pastiprinātas pārbaudes uz Šengenas ārējās robežas

Komentāri

Dodoties ārpus Eiropas Savienības robežām, ceļotājiem turpmāk jārēķinās ar stingrākām dokumentu kontrolēm. No šodienas spēkā stājas grozījumi Šengenas Robežu kodeksā, ar ko turpmāk teroristus meklēs ne vien trešo valstu pilsoņu, bet arī eiropiešu vidū. Robežsardze gan ziņo, ka rindas pastiprināto pārbaužu dēļ neveidojas.

2015. bija pavērsiena gads, kad Eiropai nācās pamosties jaunā – terorisma realitātē. Tas strauji pavirzīja vairākas likumdošanas iniciatīvas, kas citkārt nīkuļoja, jo šķita liekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizdomās par to, ka teroristu grupējumiem izdevies savervēt lielu skaitu eiropiešu, Eiropas Komisija rosināja stingrāk kontrolēt arī savus pilsoņus. Grozīts Šengenas Robežu kodekss, kas cilvēkiem nozīmē, ka jau no šodienas, līdzīgi kā trešo valstu pilsoņus, arī eiropiešus sāk pārbaudīt Interpola un citās datu bāzēs, tai skaitā – vai dokumenti nav tikuši zagti vai nozaudēti. Mērķis viens – pārliecināties, ka persona nerada draudus drošībai.

Latvija ir Šengenas ārējā robeža, tāpēc izmaiņas izjūt vairāk nekā citas dalībvalstis. Bet, tā kā Latvijas pilsoņiem ir biometriskās pases, robežsargiem tas kontroli būtiski atvieglo. Tiek lēsts, ka viena dokumenta skenēšana neaizņem vairāk par 10 sekundēm, tāpēc lielu kavēšanos jaunās pārbaudes nerada.

Arī uz Krievijas un Baltkrievijas robežām problēmu šodien nebija – datorizētā pārbaude rindas neradīja.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl