Sākas pasaulē lielākais gaisa balonu festivāls!

Pievienot komentāru
Sākas pasaulē lielākais gaisa balonu festivāls!
AP/SCANPIX

Pasaulē lielākais gaisa balonu festivāls šonedēļ sācies Ziemeļamerikā. Uz Ņūmeksikas štatā notiekošo pasākumu ieradušies vairāk nekā 500 piloti ar saviem gaisa baloniem.

Albukerkas pilsēta Ņūmeksikas štatā  ir mājvieta pasaulē lielākajam gaisa balonu festivālam, kas  notiek jau 45 reizi. Te gan netiek visi gribētāji – kad 2000. gadā festivālam bija pieteikušies 1019 baloni un  pietrūka nolaišanās vietu, festivāla organizatori pieņēma lēmumu ierobežot dalībnieku skaitu līdz 750. Pēc pāris gadiem limits bija vairs tikai  600 baloni, jo pēc organizatoru vārdiem,  “kvalitāte svarīgāka par kvantitāti”.

Foto: Gaisa baloni virs Rīgas

Šogad festivālā piedalās tikai 500 baloni un lidoņu saieta tēma ir  “tuksneša kaleidoskops”.   Ne viss norisinās  kā plānots. Vietējie mediji ziņo, ka divi baloni sapinušies augstsprieguma vados, bez elektrības atstājot aptuveni 1000 iedzīvotājus. Programmā izmaiņas ieviesušas arī spēcīgās vēja brāzmas, kuru dēļ  pieņemts lēmums visiem gaisa baloniem nosēsties.

Festivāla laikā notiek dažādas sacensības, kurās tiek pārbaudītas gan pilotu prasmes, gan vērtēts gaisa balonu skaistums gan dienā, gan naktī.

Albukerkā divas reizes ir lidojis arī Latvijas pazīstamākais gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte. Šogad no Baltijas valstīm Ņūmeksikā ir pārstāvēta  tikai Lietuva.

Lasi vēl