Sāk izdot īpašu avīzi, kas domāta Eiropai draudzīgi noskaņotajiem britiem

Pievienot komentāru
Sāk izdot īpašu avīzi, kas domāta Eiropai draudzīgi noskaņotajiem britiem
AFP/LETA

Lielbritānijā izdota jauna avīze, kas domāta tiem 48 procentiem britu, kuri referendumā balsoja par palikšanu Eiropas Savienībā, bet zaudēja. Tiesa gan, proeiropeiskā laikraksta izdošana, visticamāk, būs īslaicīgs projekts.

Lai uzrunātu tos britus, kuri ir sašutuši par vēsturiskā referenduma iznākumu, avīžu stendos piektdien nonācis jauns laikraksts. Avīze ar nosaukumu “Jaunais eiropietis” ir 48 lappuses bieza un domāta tiem 48 procentiem britu, kuri balsoja par palikšanu Eiropas Savienībā.

Tiek plānots, ka avīze, kas maksā divas mārciņas, vēl tiks izdota tikai trīs piektdienas pēc kārtas. Turklāt tā tiek izplatīta galvenokārt vietās, kur ir vislielākais Eiropas Savienības atbalstītāju skaits, piemēram, Londonā, Liverpūlē un Mančestrā.

Pirmā numura ievadrakstā teikts, ka, “dodoties pa Londonas ielām nākamajā dienā pēc balsojuma, bija, kā atrasties pasaules lielākajā sēru namā. Visur klāt esoša bija milzīga zaudējuma izjūta”.

Vai “Jauno eiropieti” tomēr turpinās izdot ilgāku laiku, būs atkarīgs no pārdošanas apjoma. Izdevējs norāda, ka pēc tam, kad tiks publicēta ceturtā avīze, katras nākamās pārdošanas apjoms būs kā referendums tam, vai laikrakstu turpinās izdot.

Pirmais numurs ir izdots 200 tūkstošu eksemplāros. Avīzē iekļauti raksti, kuru autori ir no dažādām citām Eiropas valstīm, tostarp žurnālisti no Vācijas izdevumiem Bild un Die Zeit.

Tiek vēstīts, ka avīzes pirmajā izdošanas dienā pārdoto eksemplāru skaits nav bijis liels.