Sajūtas Londonā pēc ”Brexit”: Rēķins par ballīti vēl nav piestādīts, bet sākas vainīgo meklēšana

0 Komentāru
Sajūtas Londonā pēc ”Brexit”: Rēķins par ballīti vēl nav piestādīts, bet sākas vainīgo meklēšana

Ir mazliet citādi, kā varētu šķist ārpus Lielbritānijas – šajā rītā, neskatoties uz Deivida Kamerona atkāpšanās pieteikumu un Donalda Tuska viegli aizvainoto aicinājumu nekrist histērijā, londoniešu vidū valda pagurusi, bet tomēr ”emocionālās izlādes” atmosfēra par gana lokālu jautājumu – kā mums pašiem tālāk dzīvot? No Londonas ziņo ārpolitikas eksperts Mārtiņš Daugulis. 

Arī preses izdevumu titullapas rotā, nevis eksistenciāli globāli jautājumi, bet gan vienkāršs jautājums: kā britu sabiedrībai virzīties uz priekšu, ja tā ir tik sašķelta savos pamatuzskatos.

Foto

Tāpēc arī abu pretējo politisko spēku pārstāvji, vismaz pagaidām, vienojušies par kopēju saukli – pirmais uzdevums būs sabiedrības apvienošana. Pagaidām gan, runājot ar cilvēkiem ielās, kā arī sekojot līdzi vietējos medijos un sociālajos tīklos notiekošajam, tiek meklēts ”kurš ir vainīgs” un ”kas ir pareizi”. Tāpēc jautājums par fakta pieņemšanu pašiem savā sabiedrībā pašlaik ir primārs. Gana triviāli, bet tā kā ir piektdienas vakars, vietējā municipalitāte pat brīdinājusi par iespējamiem kautiņiem bāros un klubos uz atšķirīgu politisko uzskatu bāzes.

Bet, acīmredzot, emocijas ir jāizdzīvo un tikai tad varēs ķerties klāt politiski pragmatiskiem lēmumiem. Un pagaidām izskatās, ka ar to steigas nebūs – Kamerons paziņojis, ka demisionēs rudenī, bet Lielbritānijas izstāšanās pieteikumu  (t.s.50 pantu, kas iedarbina juridisko pārejas procesu, kas jāpabeidz divu gadu laikā) viņš neiesniegs – tas būs jādara jaunajam premjeram. Līdz ar to paredzams, ka pirmais pēc-Brexit laiks paies kaislībās, kautiņos (tiešā un pārnestā nozīmē), bet reāla kustība uz izstāšanos sāksies tikai gada nogalē.

Video

0 Komentāru