Sajūtas bija dīvainas, informācija par notiekošo ir skopa, stāsta latvietis Minhenē

Pievienot komentāru
Sajūtas bija dīvainas, informācija par notiekošo ir skopa, stāsta latvietis Minhenē
FOTO: SCANPIX

Informācija par notikušo apšaudi ir skopa, sēžam dzīvoklī pie puspazīstamiem cilvēkiem un sekojam līdzi jaunākajām ziņām,”  komentējot notikušo Vācijas pilsētā Minhenē, portālam Skaties.lv atklāj režisors Reinis Traidās, kurš patlaban atrodas Minhenē.

Reinis piebilda, ka panika cilvēkos nav jūtama, taču sajūtas bijušas dīvainas. ”Es sēdēju kafejnīcā un tad pēkšņi parādījās ļoti daudz, patiešām ļoti daudz policijas automašīnas. Cilvēki sāka iet iekšā bārā un visur tika aizvērti logi,” piebilst Reinis Traidās.

Viņš arī pastāstīja, ka pilsētā ir slēgta jebkāda veida transporta kustība, tāpēc cilvēki nevar nokļūt mājās, viesnīcās vai savos ieplānotajos galamērķos.

Jau vēstījām, ka Vācijas policija paziņojusi, ka piektdien iepirkšanās centrā Minhenē notikusī apšaude, visticamāk, bijis teroristu uzbrukums.

Policija vēl nav paziņojusi oficiālo bojāgājušo skaitu, bet mediji, atsaucoties uz avotu policijā, ziņoja, ka nogalināti vismaz seši cilvēki.

Jau vēstījām, ka ap lielāko Minhenes iepirkšanās centru ”Olympia-Einkaufszentrum (OEZ)” slēgtas tuvākās ielas. Notikuma vietā ieradušies desmitiem policistu un specdienestu darbinieki.

Iepirkšanās centrā sākta vērienīga policijas operācija. Policija aicina cilvēkus turēties pa gabalu no rajona, kur šis incidents notiek.

Policijas preses pārstāvis, atsaucoties uz aculieciniekiem, paziņoja, ka apšaudi sarīkojuši trīs bruņoti uzbrucēji. Viņš bojāgājušo skaitu oficiāli neapstiprināja.

Minhenes varasiestādes apšaudes dēļ izsludinājušas pilsētā ārkārtas stāvokli un aicinājušas iedzīvotājus nepamest mājas.

Pieejamā informācija par notiekošo vēl arvien ir pretrunīga.

Apturēta sabiedriskā transporta kustība un apturēta vilcienu satiksme.

Minhenes amatpesronas apstiprinājušas, ka šaušana tirdzniecības centrā ir apturēta. Pagaidām zināms, ka šāvējs darbojies viens un no notikuma vietas aizbēdzis metro virzienā. Atsevišķi mediji vēsta, ka apšaudes izcēlušās arī Minhenes metro stacijā. Šī informācija nav apstipirnāta.

Vācijas policija lūdz iedzīvotājus neizvietot sociālajos tīklos attēlus un video, lai uzbrucējs nevarētu izsekot policijas operācijai.