Komentāri
Saistībā ar viesuļvētru “Irma” vairāki Latvijas valstspiederīgie vērsušies pēc palīdzības ārlietu dienestā
Foto: LETA / AFP / AP

Saistībā ar viesuļvētru “Irma” daži Latvijas valstspiederīgie vērsušies pēc palīdzības Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) un Latvijas vēstniecībā ASV.

Ministrijā skaidroja, ka vēstniecība ASV ir saņēmusi palīdzības lūgumu no četriem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atradās Maiami un vēlējās ātrāk pamest reģionu. Personas izlidoja no ASV teritorijas tās pašas dienas laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz ministrijas tālruni ārkārtas situācijām saņemts ar zvans no kādas Latvijas valstspiederīgās mātes, kuras meita atradās ASV Floridas štatā un tika evakuēta uz ASV vidieni.

Savukārt viena no Latvijas tūrisma aģentūrām informēja par diviem tūristiem no Latvijas, kuri pašreiz atrodas Dominikānā. Ministrija sazinājās ar ceļotājiem un pārliecinājās par viņu drošību.

ĀM Konsulārajā reģistrā līdz šim nav reģistrējies neviens ceļotājs, kurš pašreiz īslaicīgi uzturas ASV un Karību jūras teritorijā – Bahamu Salās, Dominikānā, Haiti, Kubā vai Senmartēna salā.

ĀM atgādina, ka ASV Floridas štatā, Puertoriko un Karību jūras ziemeļaustrumu reģionos ir izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar piektās kategorijas viesuļvētru “Irma”. Gaidāms, ka viesuļvētra sasniegs Floridu šīs nedēļas nogalē. Ministrija aicina ceļotājus, kuri uzturas viesuļvētras ceļā esošajās teritorijās, sekot līdzi vietējo varasiestāžu ieteikumiem un evakuācijas rīkojumiem.

ĀM arī vērš uzmanību, ka viesuļvētra “Irma” solās būt līdz šim postošākā Atlantijas okeāna vētra ASV vēsturē.

Ministrija aicina visus Latvijas valstspiederīgos, ja tie atrodas vētras skartajās teritorijās un ir nepieciešama palīdzība, nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību ASV, pa tālruni +1 202 328 2881 vai zvanīt uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām Rīgā – +371 26 33 77 11, vai rakstot uz “palidziba@mfa.gov.lv”.

Jau ziņots, ka ASV Floridas štata valdība piektdien aicināja 5,6 miljonus cilvēku jeb vairāk nekā ceturto daļu štata iedzīvotāju evakuēties viesuļvētras “Irma” dēļ.

Tikmēr viesuļvētrā bojāgājušo skaits ir pieaudzis līdz 22 cilvēkiem, piektdien paziņoja varas iestādes.

Ir gājuši bojā 11 cilvēki Senmartēnas un Senbartelmī salās, četri cilvēki ASV Virdžīnu salās, četri cilvēki Britu Virdžīnu salās, un pa vienam cilvēkam Barbudā, Angiljā un Barbadosā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl