Saistībā ar Skripaļa saindēšanu Lielbritānija no valsts izraidīs 23 Krievijas diplomātus

4 komentāri
Saistībā ar Skripaļa saindēšanu Lielbritānija no valsts izraidīs 23 Krievijas diplomātus
AFP/LETA

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien, 14. martā, paziņoja, ka Krievijas valsts ir vainīga par 4. martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā Solsberi notikušo uzbrukumu bijušam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

Meja parlamentā pavēstīja, ka saistībā ar notikušo no Lielbritānijas tiks izraidīti 23 Krievijas diplomāti un Londona aptur augsta līmeņa diplomātiskos kontaktus ar Krieviju.

“Krievijas valsts bija vainīga par slepkavības mēģinājumu,” paziņoja Meja.

Meja vēl pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, “ļoti iespējams”, ir atbildīga Krievija.

Pēc Mejas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Meja bija devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006. gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4. martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

Saistībā ar uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānija varētu Krievijai noteikt jaunas sankcijas, tā intervijā LNT raidījumā ”900 sekundes” sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Jau vēstīts, – Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja uzskata, ka ir “ļoti iespējams”, ka Krievija ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi.

4 komentāri