Komentāri
Saindēto olu skandāls izplatījies arī Lielbritānijā un Francijā
REUTERS/LETA

Saindēto olu skandāls skāris arī Lielbritāniju un Franciju. Šajās valstīs varētu būt importētas olas, kas saindētas ar bīstamo insekticīdu fipronilu.

Jau vēstīts, ka lielveikali Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē un Zviedrijā no tirdzniecības izņēmuši miljoniem olu, kad tajās tika atklāta fipronila klātbūtne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Savienības ātrās reaģēšanas sistēma liecina, ka saindētās olas caur Vāciju varētu būt nonākušas arī Francijā un Lielbritānijā. Domājams, ka indīgo vielu mājputnu fermās izmantoja Nīderlandes uzņēmums “Chickfriend”, lai ārstētu mājputnus no parazītiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl