Sagrābtā lidmašīna: Baltkrievijas mediji sniedz diametrāli pretēju notikuma atspoguļojumu

7 komentāri

Diametrāli pretēji notikumus atspoguļo Baltkrievijas valsts kontrolē esošie mediji. Pēc tur izskanējušās versijas, lidmašīnas kapteinis pats lūdzis ārkārtas nosēšanās atļauju. Savukārt par Romāna Protaseviča atrašanos lidmašīnā Baltkrievijas puse esot uzzinājusi no interneta.

Baltkrievijas iedzīvotājiem ar galvenā valsts telekanāla “Belarus 1” starpniecību pasniegts pretēji tam, kā notikušais atspoguļots Eiropas Savienības medijos.

Lasi vēl –

Pirmkārt, jau akcents likts uz Baltkrievijas kā valsts labas gribas žestu, iesaistoties it kā teroristiska akta novēršanā. Proti, saskaņā ar Minskas oficiālo versiju pati “Ryanair” apkalpe vērsusies pēc palīdzības pie gaisa telpas dispečeriem. Lai arī Viļņa bijusi tuvāk, ārkārtas nosēšanās lūgta Minskai. Palīdzību, kā apgalvo telekanāls, par spīti atsalumam ES un Baltkrievijas starpā, licis nodrošināt Aleksandrs Lukašenko personīgi.

Saskaņā ar Baltkrievijas Gaisa spēku komandiera vietnieka sacīto militārā lidmašīna, pacelta gaisā citēju “lai nodrošinātu, drošu nolaišanos lidlaukā”

Otrkārt, par Romānu Protaseviču. Ja Rietumu medijos lidmašīnas nosēdināšana tiek saistīta tieši ar viņa klātbūtni reisā, Baltkrievijas TV to sauc par sagadīšanos. Par viņa atrašanos starp pasažieriem esot uzzināts nejauši. Proti, viņš pats esot ievietojis sociālajos tīklos bildi, kas pievērsusi drošībnieku interesi.

Tikmēr Krievijas propagandas kanāls “Rossija” un tās seja Dmitrijs Kiseļovs atbildot ES kritikai par lidmašīnas nolaupīšanu, atgādina Bolīvijas prezidenta lidmašīnas atgriešanu 2013. gadā. Toreiz Spānija jau gaisā esošajai lidmašīnai liedza izmantot tās gaisa telpu, pieņemot, ka tajā atrodas bijušais ASV slepenā dienesta aģents Edvards Snoudens.

Objektīvs atspoguļojums ir Krievijas biznesa kanālam “RBK”. Tajā uzdots jautājums – rūpīgi plānota operācija vai apstākļu sakritība. Vēl vairāk, lūgts komentēt lidmašīnas nolaišanos tieši Minskā, Krievijas ārējās un aizsardzības politikas padomes loceklis Aleksandrs Mihailovs norāda, ka “Ryanair” bija jānosēžas Viļņā.

7 komentāri