Saeimas Ārlietu komisijas deputāti apspriedīs Krievijas parlamenta vēlēšanas

1 komentārs

Saeimas Ārlietu komisijas deputāti šodien, 27. septembrī, apspriedīs pirms nedēļas notikušās Krievijas Valsts domes vēlēšanas. Parlamentārieši iecerējuši uzklausīt Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukašēvicu un Latvijas vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu. TV3 raidījumam ”900 sekundes” Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) atklāja, kas ir galvenie jautājumi, kurus plānots apspriest.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols atklāja, ka šobrīd ir svarīgi apzināt, cik lielā mērā Krievija ievēro savas starptautiskās tiesības un pienākumus un no tā izrietošās saistības. Krievijā gan pirms vēlēšanās, gan vēlēšanu procesa laikā tika fiksēti dažādi pārkāpumi, tostarp par vēlēšanu godīgumu un caurskatāmību.

Kols norāda, ka svarīgi ir arī, ka domes vēlēšanas ir notikušas arī okupētajās teritorijās – Krimas pussalā, Austrumukrainā – kur Krievija nodarbojas ar “pasportizāciju”.

Jau ziņots, ka atbilstoši oficiālajiem rezultātiem valdošā partija “Vienotā Krievija” vēlēšanās ieguva 49,8%, bet komunisti ar 18,9% ierindojušies otrajā vietā.

Opozīcija un neatkarīgie vēlēšanu novērotāji ziņojuši par daudziem pārkāpumiem un sistemātisku krāpšanos vēlēšanu gaitā.

Lasi vēl – Novērotāji un opozīcija aicina anulēt elektroniskās balsošanas rezultātus Maskavā

1 komentārs