Sadursmēs Maķedonijā nogalināti 22 cilvēki

Komentāri
Sadursmēs Maķedonijā nogalināti 22 cilvēki
Foto: LETA

Sadursmēs, kas otro dienu norisinājās Maķedonijas ziemeļu pilsētā Kumanovā, nogalināti 22 cilvēki, svētdien paziņoja policija. Tostarp astoņi policisti.

Atrasti arī 14 uniformās tērpti bojāgājušie, kuri, pēc policijas teiktā, pieder “teroristu grupējumam”. Ievainoti tikuši 37 policisti.
Sadursmes sākās sestdienas rītausmā policijas reida laikā ziemeļu pilsētā Kumanovo. Reids tika veikts pēc tam, kad varasiestādes saņēma informāciju par bruņotas grupas pārvietošanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vietējie mediji ziņo, ka reids noticis pilsētas daļā, kur vairums iedzīvotāju ir etniskie albāņi. Tiek uzskatīts, ka bruņotais grupējums ieradies no albāņu apdzīvotās kaimiņvalsts Kosovas. Maķedonija svētdien izsludinājusi valstī divu dienu sēras. Tikmēr Eiropas Savienība (ES) aicinājusi atturēties no turpmākas konflikta eskalācijas.

Pirms trim nedēļām aptuveni 40 etniskie albāņi no kaimiņos esošās Kosovas uz neilgu laiku ieņēma policijas iecirkni uz Maķedonijas robežas, pieprasot izveidot Maķedonijā albāņu valsti.

Šajā reģionā 2001. gadā aktīvi darbojās bruņoti albāņu nemiernieki. Konflikts beidzās ar vienošanos par lielāku tiesību piešķiršanu vietējai kopienai, taču attiecības starp maķedoniešiem un albāņiem ir saspīlētas. Albāņi veido aptuveni ceturtdaļu no Maķedonijas 2,1 miljona iedzīvotāju.

Latvija pauž satraukumu par sadursmēm Maķedonijas ziemeļu pilsētā Kumanovā, vēsta Ārlietu ministrija. Latvija kā prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē aicina Maķedonijas varasiestādes, kā arī politiskos un kopienu līderus sadarboties, lai izvairītos no situācijas eskalācijas.

“Tālākas vardarbības nepieļaušana un caurskatāma notikumu izmeklēšana ir nozīmīga stabilitātes atjaunošanai. Latvija nosoda kaujinieku uzbrukumus valsts iestādēm un vietējām institūcijām,” teikts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl