Komentāri
Sācies trīspusējais Krievijas vadītās Muitas savienības samits
FOTO: LETA

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien, 27.augustā,  sācies trīspusējais Krievijas vadītās Muitas savienības, Ukrainas un Eiropas Savienības samits. Tas ir notikums, kuram līdzīgs nav pieredzēts kopš 2010. gada un solās būt pirmais nopietnais solis ilgstoša miera noslēgšanā Ukrainā.

Uz sarunām jaunuzceltajā Baltkrievijas neatkarības pilī ieradušies trīs augsta ranga Eiropas Savienības līderi –augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone, tirdzniecības komisārs Karels de Guhts un enerģētikas komisārs Ginters Etingers. Tas ir notikums, kuram līdzīgs nav pieredzēts kopš 2010.gada, kad Minskā uz attiecību atsaluma viļņa ieradās savienības komisārs Štefans Fīle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču Eiropas savienības un Baltkrievijas divpusējās attiecības samitā nav plānots apspriest. Galvenā tēma būs enerģētiskā drošība, situācija Ukrainas austrumos un Ukrainas asociācijas līguma īstenošana. Tiekoties ar Eštoni Ukrainas prezidents Petro Porošenko apliecināja, ka viņa  izsludinātā parlamenta atlaišana līguma ratifikācijai netraucēs. Parlamenta atlaišana bijis plānots notikums jo mēneša laikā nebija izdevies izveidot  jaunu koalīciju.

Minskā ieradušies arī Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas valstu līderi un ir izskanējis, ka, samita gaitā notiks arī divpusējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta Petro Porošenko tikšanās. Lai gan oficiāli tas netiek  apstiprināts, Porošenko paudis gatavību apspriest dažādus variantus, kas nodrošinātu konflikta mierīgu atrisinājumu.

“Šodien Minskā, bez jebkādām šaubām, tiks izlemts Eiropas un pasaules liktenis. Tā es to redzu šīs sanāksmes potenciālu. Mums kopā būtu jāatrod vienīgais korektais pamiera risinājums,” atzinis Porošenko.

Lai arī kāds būtu sarunu iznākums, lielākais ieguvējs visticamāk būs Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Par Eiropas pēdējo diktatoru uzskatītais Lukašenko ir amatā jau 20 gadus, un tagad viņš pretendē uz Krievijas-Ukrainas miera sarunu vidutāja statusu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl