Sācies trīspusējais Krievijas vadītās Muitas savienības samits

Komentāri
Sācies trīspusējais Krievijas vadītās Muitas savienības samits
FOTO: LETA

Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien, 27.augustā,  sācies trīspusējais Krievijas vadītās Muitas savienības, Ukrainas un Eiropas Savienības samits. Tas ir notikums, kuram līdzīgs nav pieredzēts kopš 2010. gada un solās būt pirmais nopietnais solis ilgstoša miera noslēgšanā Ukrainā.

Uz sarunām jaunuzceltajā Baltkrievijas neatkarības pilī ieradušies trīs augsta ranga Eiropas Savienības līderi –augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone, tirdzniecības komisārs Karels de Guhts un enerģētikas komisārs Ginters Etingers. Tas ir notikums, kuram līdzīgs nav pieredzēts kopš 2010.gada, kad Minskā uz attiecību atsaluma viļņa ieradās savienības komisārs Štefans Fīle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču Eiropas savienības un Baltkrievijas divpusējās attiecības samitā nav plānots apspriest. Galvenā tēma būs enerģētiskā drošība, situācija Ukrainas austrumos un Ukrainas asociācijas līguma īstenošana. Tiekoties ar Eštoni Ukrainas prezidents Petro Porošenko apliecināja, ka viņa  izsludinātā parlamenta atlaišana līguma ratifikācijai netraucēs. Parlamenta atlaišana bijis plānots notikums jo mēneša laikā nebija izdevies izveidot  jaunu koalīciju.

Minskā ieradušies arī Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas valstu līderi un ir izskanējis, ka, samita gaitā notiks arī divpusējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta Petro Porošenko tikšanās. Lai gan oficiāli tas netiek  apstiprināts, Porošenko paudis gatavību apspriest dažādus variantus, kas nodrošinātu konflikta mierīgu atrisinājumu.

“Šodien Minskā, bez jebkādām šaubām, tiks izlemts Eiropas un pasaules liktenis. Tā es to redzu šīs sanāksmes potenciālu. Mums kopā būtu jāatrod vienīgais korektais pamiera risinājums,” atzinis Porošenko.

Lai arī kāds būtu sarunu iznākums, lielākais ieguvējs visticamāk būs Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko. Par Eiropas pēdējo diktatoru uzskatītais Lukašenko ir amatā jau 20 gadus, un tagad viņš pretendē uz Krievijas-Ukrainas miera sarunu vidutāja statusu.

Lasi vēl