Sabrūkot daudzstāvu ēkai, Kairā gājuši bojā 18 cilvēki

Komentāri
Sabrūkot daudzstāvu ēkai, Kairā gājuši bojā 18 cilvēki
FOTO: LETA

Sabrūkot daudzstāvu dzīvojamajai ēkai, Kairā naktī uz otrdienu gājuši bojā 15 cilvēki un vēl septiņi aprakti drupās, paziņojušas amatpersonas.
Septiņstāvu ēka, kurai divi stāvi bija uzbūvēti nelikumīgi, sagruva nakts vidū vienā no Kairas nabadzīgajiem austrumu rajoniem.

Izmeklētājiem vēl nav izdevies noskaidrot sabrukšanas cēloni, bet nelegālie celtniecības darbi ir pārtraukti.

Aģentūras AFP žurnālists no notikuma vietas ziņoja, ka glābšanas darbus apgrūtina šaurās ielas, kas traucē pārvietot tehniku.
Pazudušo cilvēku radinieki un kaimiņi novāc gruvešus kailām rokām.

Prokuratūra sākusi notikušā izmeklēšanu un lūgusi arestēt ēkas īpašnieku.

Austrumkairas apgabala prokurors uzskata, ka ēkas sabrukšanu izraisījuši remontdarbi otrā stāva dzīvoklī un divu stāvu nelikumīgā piebūvēšana.

Šāda veida negadījumi Ēģiptē nav retums, jo drošības noteikumi celtniecībā nereti tiek pārkāpti. Īpašnieki bieži piebūvē papildu stāvus ēkām, kuru pamati to nespēj izturēt.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl