Saakašvili aizturēts pēc atgriešanās Gruzijā

0 Komentāru
Saakašvili aizturēts pēc atgriešanās Gruzijā
EPA/SCANPIX

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili piektdien aizturēts pēc atgriešanās valstī, paziņojis Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili.

Pēc premjera teiktā, Saakašvili jau nogādāts cietumā. “Mūsu tiesībsargājošajām struktūrām jau iepriekš bija informācija par viņa pārvietošanos – no Ukrainas līdz Gruzijai. Šis process tika pilnībā kontrolēts,” speciālā brīfingā pavēstīja Garibašvili.

Lasi vēl – Gruzijas premjers draud Saakašvili ar cietumu

Saakašvili atgriezies Gruzijā pirms 2.oktobrī paredzētajām pašvaldību vēlēšanām. Viņš izsludināts meklēšanā Gruzijā saistībā ar apsūdzībām amata ļaunprātīgā izmantošanā. 53 gadus vecais Saakašvili noraida apsūdzības, tās dēvējot par politiski motivētām.

Saakašvili pameta Gruziju 2013.gadā pēc prezidentūras otrā termiņa beigām. Pēdējos gadus viņš dzīvojis Ukrainā, kur ieņēmis dažādus augsta ranga amatus un pašreiz vada Ukrainas Reformu izpildkomiteju.

Gruzija pērn ieslīga politiskā haosā pēc parlamenta vēlēšanām, kurās ar nelielu balsu pārsvaru uzvarēja valdošā partija “Gruzijas sapnis”. Opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu rezultāti ir falsificēti.

Maijā ar Eiropadomes prezidenta Šarla Mišela starpniecību partiju starpā tika panākta vienošanās, kurā “Gruzijas sapnis” solīja sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, ja pašvaldību vēlēšanās sestdien saņems mazāk nekā 43% balsu. Tomēr jūlijā valdošā partija vienošanos vienpusējā kārtā pameta, izsaucot asu Eiropas Savienības (ES) un ASV kritiku.

Saakašvili par savu nodomu atgriezties Gruzijā paziņoja pirmdien.

Garibašvili uzreiz pēc tam paziņoja, ka Saakašvili tiks aizturēts, ja ieradīsies Gruzijā.
0 Komentāru