“Ryanair” pilotu streiks ietekmējis aptuveni 55 000 pasažieru

0 Komentāru
“Ryanair” pilotu streiks ietekmējis aptuveni 55 000 pasažieru
Foto: AFP/Scanpix

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti vairākās Eiropas valstīs piektdien rīko koordinētu 24 stundu streiku, ietekmējot desmitiem tūkstošu pasažieru plānus.

Streiku rīko “Ryanair” piloti Īrijā, Vācijā, Beļģijā, Nīderlandē un Zviedrijā, aviosabiedrībai liekot atcelt aptuveni 400 no 10. augustā ieplānotajiem 2400 reisiem.

Lidsabiedrība norāda, ka šis streiks ietekmējis aptuveni 55 000 pasažieru, kuriem piedāvāta par biļetēm iztērētās naudas atmaksa vai alternatīvi lidojumi.

Streiks vissmagāk skāris Vāciju, kur desmit lidostās atcelti 250 lidojumi. Vācijas arodbiedrība “Cockpit” norāda, ka aicinājusi tās 400 “Ryanair” pilotus rīkot 24 stundu streiku, sākot no piektdienas plkst. 3.01 (plkst. 4.01 pēc Latvijas laika).

Tikmēr Nīderlandē tiesa ceturtdien atļāva “Ryanair” pilotiem valstī pievienoties šiem streikiem, taču aviokompānija vēsta, ka lidojumi uz un no Nīderlandes netiks atcelti.

Streika dēļ “Ryanair” piektdien atcēlis arī reisus no lidostas “Rīga” uz Briseli, Berlīni un Brēmeni. Attiecīgi piektdien atcelti arī “Ryanair” reisi no šim trim pilsētām uz Rīgas lidostu.

“Ryanair” jau pagājušajā mēnesī skāra vairāki streiki, kas Beļģijā, Īrijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā ietekmēja 600 lidojumus.

Arodbiedrības skaidro, ka to prasības pēc algu palielināšanas un darba nosacījumu uzlabošanas nav sadzirdētas, un pēc vairāku mēnešu ilgušām sarunām nav panākts progress.

Arodbiedrības pieprasa, lai “Ryanair” savu personālu nodarbinātu saskaņā ar to valstu nacionālo likumdošanu, kur uzņēmums darbojas, nevis atbilstoši Īrijas likumiem. Arodbiedrības arī vēlas, lai ar brīvā līguma darbiniekiem līgumi tiktu slēgti uz tādiem pašiem nosacījumiem kā ar “Ryanair” pastāvīgajiem darbiniekiem.
0 Komentāru