Rumānijas prezidents atzīst, ka valsts atrodas ”vispārējā” krīzē

Komentāri
Rumānijas prezidents atzīst, ka valsts atrodas ”vispārējā” krīzē
Foto: AFP / LETA

Rumānijas prezidents Klauss Johanniss šodien, 7. februārī, uzrunājis parlamenta deputātus un pavēstījis, ka valsts atrodas ”vispārējā” politiskā krīzē. Tāpat viņš kritizēja nesen vēlēšanās uzvarējušo Sociāldemokrātu partiju par to, ka tā mainījusi priekšvēlēšanu laikā solīto kursu.

Nespējot izturēt kritiku, sociāldemokrāti pameta parlamenta zāli. Spītējot iedzīvotāju noskaņojumam protestus nepārtraukt, Rumānijas valdība paziņojusi, ka par atkāpšanos joprojām nedomā.

Situācija Rumānijā jau nedēļu ir saspringta. Protestējot pret valdības lēmumu dekriminalizēt atsevišķu politiķu koruptīvus noziegumus, katru vakaru ielās iziet tūkstošiem cilvēku.
Lai gan valdība dekrētu atcēla, protesti nerimst un arī vakar iedzīvotāju pūlis bija Bukarestes ielās.

Valdība gan vakar paziņoja, ka atkāpties negrasās, tā vietā premjers paziņoja, ka amatu varētu zaudēt vien tieslietu ministrs.

Tikmēr Rumānijas parlamentu šodien uzrunāja valsts prezidents Klauss Johanniss, kurš uzsvēra, ka valsts atrodas ”vispārējā” krīzē. ”Vai mēs gribam būt vāja un nicināma tauta, kas uz spēles liek visu, lai paglābtu dažus politiķus no sarežģītām situācijām? Tas ir jautājums. Tas ir referenduma cienīgs jautājums,” pavēstīja Rumānijas prezidents Klauss Johanniss.

Prezidents arī kritizēja pie sociāldemokrātus, kas pie varas tika vien pērn decembrī – un nu nonākuši konfliktā ar sabiedrību. Pēc šīs kritikas Sociāldemokrātu partijas deputāti demonstratīvi pameta zāli.

”Es no prezidenta sagaidīju runu par vienotību, mieru un stabilitāti. Diemžēl viņš runāja tikai par šķelšanos, par labiem un sliktiem deputātiem,” norādīja Sociāldemokrātu partijas līderis Livijs Dragnija.

Foto: nemieri Rumānijā

Jāpiebilst, ka šonedēļ Rumānijas parlamentā plānots balsojums par uzticību valdībai.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl