Rubļa vērtības krīze rada aizvien smagākas problēmas Krievijas iedzīvotājiem

0 Komentāru
Rubļa vērtības krīze rada aizvien smagākas problēmas Krievijas iedzīvotājiem
FOTO: SCANPIX

Naftas cenai atkal jauni rekordi – Londonas biržā maksa par barelu šodien uz brīdi nokritusi zem 50 dolāriem. Tas veicinājis arī kārtējo Krievijas rubļa vērtības samazinājumu. Valūtas krīze rada aizvien smagākas problēmas Krievijas ierindas iedzīvotājiem – daudzi vairs nespēj segt mājokļu iegādei ņemtos kredītus.

Taču rubļa kritumam ir arī citas savdabīgas izpausmes. Tukši kļuvuši ekskluzīvo auto veikali, jo glābjot savu kapitālu no vērtības zuduma, jaunbagātnieki masveidā pērk dārgus braucamrīkus.

Sapnis par savu mājokli ar smagu triecienu sabrucis Krievijas kredītņēmējiem – tūkstošiem mājokļu īpašnieku cīnās ar milzīgiem kredītmaksājumiem, kas pēdējo mēnešu laikā pieauguši astronomiskos apmēros. Daudzi nespēj nomaksāt ikmēneša maksājumus, pat strādādami vairākos darbos un ilgākas stundas.

Vēl sliktāk klājas tiem, kas kredītu paņēmuši ārzemju valūtā. Jeļena Gogoberidze, kas savu kredītu sedz ASV dolāros, stāsta, ka šī krīze viņas ģimeni skāra daudz sāpīgāk nekā 2009.gada finanšu krīze.

”Ja salīdzinām ar 2008.gadu, kad ņēmām kredītu, rubļa vērtība pret dolāru bija 24 rubļi par dolāru. Ja tagad vērtība ir 60 rubļi par dolāru un bija pat 80 rubļi par dolāru, variet iedomāties, cik ļoti maksājumi ir pieauguši,” stāsta Jeļena.

Jeļena un pārējie krīzē cietušie cer uz valsts palīdzību, jo īpašuma pārdošana viņu gadījumā nav risinājums – mājoklis tiktu pārdots rubļos, bet parāds saglabātos ārzemju valūtā.

Krievijas nekustamo īpašumu aģenti atzīst, ka kredītņēmēji nonākuši neapskaužamā situācijā.

Vienīgais risinājums ir panākt jebkādu vienošanos ar banku par parāda restrukturēšanu.

Krievijas Centrālā banka, uzsverot, ka tai nav tiesību iejaukties, vienlaikus paziņojusi, ka banku un to klientu interesēs būtu pārskatīt kredīta līguma nosacījumus.

Cita veida problēmas ir turīgajiem iedzīvotājiem – glābjot savu kapitālu no vērtības krituma, viņi naudu steidz ieguldīt ekskluzīvās automašīnās, taču to darījuši tik aktīvi, ka nav vairs kur ieguldīt.

Šonedēļ rublis piedzīvoja kārtējo vērtības kritumu –  Maskavas biržā rubļa vērtība pret dolāru samazinājās par vairāk nekā četriem rubļiem, bet pret eiro – par trīs rubļiem.

0 Komentāru