Rosina atļaut Apvienotajā Karalistē izdotas autovadītāju tiesības izmantot Latvijā bez laika ierobežojuma

1 komentārs
Rosina atļaut Apvienotajā Karalistē izdotas autovadītāju tiesības izmantot Latvijā bez laika ierobežojuma

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien ar komisijas redakcionāliem labojumiem atbalstījuši aicinājumu atļaut Apvienotajā Karalistē izdotas autovadītāju tiesības izmantot Latvijā bez laika ierobežojuma.

Komisijas sēdē Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka pašlaik nepastāv vienots Eiropas Savienības (ES) regulējums saistībā ar vadītāja apliecībām, un izvēle par apliecībām ir katras ES dalībvalsts ziņā.

Pašlaik spēkā esošais normatīvais regulējums paredz, ka personām, kuras Latvijā ierodas no ārvalstīm un uzturas ilgāk par vienu gadu, transportlīdzekļa vadītāja apliecība ir jāapmaina. Izņēmums vadītāja apliecības maiņai ir noteikts attiecībā uz ES dalībvalstīs vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalstīs izsniegtām transportlīdzekļa vadītāja apliecībām. Pēc breksita regulējums par autovadītāja apliecības maiņu attiecināms arī uz Apvienotās Karalistes transportlīdzekļu vadītājiem.

Savukārt, dodoties uz Apvienoto Karalisti, Latvijā izdotas un derīgas transportlīdzekļu vadītāja apliecības ir izmantojamas braukšanai, kamēr nav beidzies to derīguma termiņš. Vienlaikus, neatkarīgi no vadītāja apliecības derīguma termiņa, tā derīga ne ilgāk kā trīs gadus pēc autovadītāja kļūšanas par Lielbritānijas rezidentu vai sasniedzot 70 gadu vecumu, atkarībā no tā, kas iestājas pirmais. Secīgi, pēc minētā termiņa beigām, apliecība būs jāapmaina pret Apvienotās Karalistes transportlīdzekļu vadītāja apliecību.

Minētie nosacījumi attiecas uz visām transportlīdzekļu vadītāja apliecībām, tostarp vieglo automobiļu, motociklu, autobusu un kravas automobiļu vadītāja apliecībām.

Izmaiņas neattiecas uz tiem autovadītājiem, kas Latvijā vai Lielbritānijā uzturas īslaicīgi, piemēram, tūristiem vai personām, kas īslaicīgi ceļo darba vajadzībām. Īslaicīgi uzturoties Latvijā vai Apvienotajā Karalistē, autovadītāji var izmantot esošās vadītāja apliecības.

1 komentārs