Romas pāvests aizlūdz par migrantiem un nosoda terorismu

0 Komentāru
Romas pāvests aizlūdz par migrantiem un nosoda terorismu
Foto: AFP / LETA

Romas pāvests nosodījis Eiropas rīcību migrantu krīzē un teroristu asiņainos noziegumus.

Lielās piektdienas vakara lūgšanas laikā pāvests Francisks nosodījis arī ieroču tirgotājus un priesterus pedofilus. Tomēr vislielāko runas daļu katoļu baznīcas galva veltīja migrantiem, kuri  nonākuši grūtībās, kritizēja Eiropu, ka tā atsaka viņiem palīdzību, kā arī nosodīja cilvēku kontrabandistus Egejas un Vidusjūrā. Pāvests arī uzsvēra, ka nav pieņemama dažādu fundamentālistu burtiskā bībeles vai korāna tulkošana un vardarbība.

“Ieroču tirgotājus, kas lielo kara katlu piepilda ar nevainīgo mūsu brāļu un māsu asinīm un, teroristi, kuri pastrādā teroraktus un dažu reliģiju sekotāji, kas apgāna Dieva vārdu un kas izmanto svēto vārdu, lai attaisnotu savu līdz šim nepieredzēto vardarbību,” teic pāvests.

Pāvests Francisks ilgstoši ir aicinājis globālo kopienu atvērt savas durvis bēgļiem un cīnīties pret ksenofobiju. Šie  aicinājumi ir pastiprinājušies pēc tam, kad Eiropas Savienība un Turcija noslēdza pretrunīgi vērtēto vienošanos, kas paredz migrantus, kas ieradušies Grieķijā, sūtīt atpakaļ uz Turciju.

0 Komentāru