Romas lidosta saņēmusi pasaulē pirmo “Anti-Covid-19” pieczvaigžņu vērtējumu

Pievienot komentāru
Romas lidosta saņēmusi pasaulē pirmo “Anti-Covid-19” pieczvaigžņu vērtējumu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Romas Fjumičīno lidosta, kas zināma arī kā Leonardo da Vinči lidosta, saņēmusi pasaulē pirmo “Anti-Covid-19” pieczvaigžņu vērtējumu, vēsta raidorganizācija “BBC”.

Lidostas novērtējumu veikusi starptautiskā aviācijas tirgus kompānija “SkyTrax”. Lai gan “SkyTrax” vislabāk pazīstams ar ikgadējiem pasaules labāko lidostu reitingiem, globālā Covid-19 krīze mudināju kompāniju ieviest reitingu, kurā tiek izvērtēti lidostu ieviestie Covid-19 izplatības ierobežojošie pasākumi.

Romas Fjumičīno lidosta ir noslogotākā lidosta Itālijā. Šā gada 1. septembrī lidostā tika atvērts Covid-19 testēšanas centrs aptuveni 650 kvadrātmetru platībā. Lidosta “SkyTrax” izpētē saņēmusi arī augstu punktu skaitu par to, ka tajā izvietotas vairākās valodās viegli salasāmas informatīvās izkārtnes, tāpat lidostā stingri tiek ievērota sejas un deguna aizsargmasku valkāšana un notiek bieža telpu uzkopšana.

Pagaidām “SkyTrax” veicis monitoringu tikai Eiropas lidostās.

“Saskaņā ar visām mūsu vērtēšanas procedūrām mēs fiziski apmeklējam un pārbaudām lidostas, lai noteiktu, cik efektīvi tiek nodrošināti Covid-19 izplatības ierobežojošie pasākumi,” norāda “SkyTrax”.

Šobrīd vērtējumu saņēmušas vēl trīs lidostas, – Malagas lidosta Spānijā, Nicas Kotdivuāras lidosta Francijā un Londonas Hītrovas lidosta, taču tām piešķirtas “trīs zvaigznes”.

Lasi vēl – PVO brīdina Eiropu par gaidāmu Covid-19 upuru skaita kāpumu rudenī

Saskaņā ar “SkyTrax” vērtēšanas sistēmu piecas zvaigznes norāda uz “ļoti augstiem lidostas tīrības un Covid-19 ierobežojošo pasākumu procedūru standartiem”, četras zvaigznes nozīmē, ka standarti tiek ievēroti “labi”, savukārt trīs zvaigznes – “vidēji”. Divas zvaigznes ir viszemākais iespējamais vērtējums.

Ziemeļamerikas, Tuvo Austrumu un Āzijas lidostas “SkyTrax” cer novērtēt 2020. gada rudenī.