“Rokas nost no Maķedonijas!” Vismaz 200 000 iedzīvotāju naktī piedalījušies vairākos protestos

0 Komentāru
“Rokas nost no Maķedonijas!” Vismaz 200 000 iedzīvotāju naktī piedalījušies vairākos protestos
Foto: AFP / LETA

Lai protestētu pret Atēnu un Skopjē valdību centieniem panākt izlīgumu strīdā par Maķedonijas nosaukumu, Grieķijas un Maķedonijas ielās trešdienas naktī izgāja vairāk nekā 200 000 cilvēku.

Skandējot saukli – “Rokas nost no Maķedonijas!”, protestētāji norāda, ka referendumā neatbalstīs abu pušu panākto kompromisu, jo tajā izdarīta pārāk liela piekāpšanās Grieķijai. Bloķēt Skopje un Atēnu vienošanos sola arī Maķedonijas prezidents.

Ģorge Ivanovs
Maķedonijas prezidents

Eiropas Savienība un NATO nevar būt attaisnojums, lai parakstītu tik sliktu nolīgumu, kas atstās neparedzamas un negatīvas sekas uz Maķedonijas valsts nacionālajām interesēm. Mana nostāja ir galīga – es neatbalstu un neparakstīšu šādu vienošanos.

Sagaidāms, ka abu valstu ārlietu ministri vienošanos parakstīs jau šajā nedēļas nogalē. Pēc tam par to balsos Maķedonijas parlaments, un, ja tas tiks apstiprināts, būs nepieciešams prezidenta paraksts.

Strīds par Maķedonijas nosaukumu pastāv kopš 1991. gada, un tā dēļ Grieķija vēsturiski bloķējusi Maķedonijas centienus iestāties Eiropas Savienībā un NATO.

Jāpiebilst, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs gan neatklāj, kāds varētu būt Maķedonijas valsts jaunais nosaukums. Savukārt, kā ziņo Grieķijas mediji, abas puses vienojušās, ka jaunais valsts nosaukums būs ”Ziemeļmaķedonijas Republika”.

0 Komentāru