Ukrainā vēl parlamentu

Komentāri

Rīt Ukrainas iedzīvotāji dodas pie velēšanu urnām, lai balsotu par saviem favorītiem parlamenta vēlēšanās. Eksperti prognozē, ka vēlēšanās uzvarēs proeiropeiskie un izteikti nacionālie spēki, tāpēc jaunais parlaments noteikti nepatiks Krievijai. Politologi arī norāda, ka problēmas var radīt arī daudzu potenciālo deputātu politiskās pieredzes trūkums.  

Šīs nedēļas sākumā pie Ukrainas parlamenta pulcējās demonstranti, simboliski aicinot izmēzt no tā bijušajam prezidentam Viktoram Janukovičam lojālos deputātus – kā dzeltenās lapas no rudenīgajām Kijevas ielām. Tiek prognozēts, ka prokrieviskie spēki, tai skaitā Reģionu partija, šajās vēlēšanās cietīs sakāvi. Arī komunisti, kas līdz šim vienmēr atbalstījuši Janukoviču, var pazaudēt savu pārstāvniecību parlamentā – pirmo reizi kopš Ukrainas neatkarības atgūšanas 1991.gadā.  Eksperti prognozē, ka jaunā parlamenta sastāvs atspoguļos mēnešiem ilgušo krīzi un konfrontāciju ar Krieviju, kas radījusi Aukstā kara atmosfēru starp Maskavu un Rietumvalstīm, liekot pārzīmēt Ukrainas politisko ainavu. Viens no tiem, kas cer uz deputāta krēslu, ir miljonārs, restorānu biznesa pārstāvis Vjačeslavs Konstantinovs, kurš pārdeva savu rollsroisu un citus īpašumus, lai pievienotos armijai un cīnītos ar separātistiem Ukrainas austrumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmējs Vjačeslavs Konstantinovs:
Es tur būšu jauns personāžs. Es kaut ko zinu, es šo to esmu redzējis. Taču es saprotu ka tur būs slēpta iekšējā dzīve un man tas nebūs vienkārši. Es paļaujos uz savu pozīciju uz savu neatkarību, jo mani ir daudz grūtāk uzpirkt nekā citus. Un vēl grūtāk ir mani iebiedēt.”

Uz politiskās skatuves cer kāpt arī viens no tā dēvētā Maidana protestu organizētājiem, Jegors Soboļevs.

Deputāta amata kandidāts Jegors Soboļevs:
Es sapņoju par jauniem deputātiem, jauniem ministriem, jauniem prezidentiem. Mums nopietni ir jāķeras pie mūsu politiskās elites atjaunošanas jo tā neatbilst tai valstij kas radās pēc Eiromaidana un neatkarības kara.

Tomēr jaunās sejas Ukrainas parlamentā var izrādīties zobens ar diviem asmeņiem, tā uzskata politologs Mihails Pogrebinskis.

Politologs Mihails Pogrebinskis:
Sliktā ziņa ir tā, ka daudzi no šiem cilvēkiem nav raduši strādāt parlamentā. Viņi nāk no kaut kādiem bataljoniem, vai žurnālistu aprindām, kas nesēdēs un nerakstīs likumus. Tas ir skaidrs. Un, no otras puses, prezidentam būs daudz grūtāk manipulēt ar šādu parlamentu.

Eksperts prognozē, ka pēc šīm vēlēšanām Porošenko nebūs viegli gūt atbalstu savam miera plānam, jo atsevišķi proeiropeiskie aktīvisti pauduši bažas, ka tā ir piekāpšanās Krievijai un tās atbalstītajiem separātistiem.  Krīze valsts austrumos ir sāpīgi akcentējusi viedokļu atšķirību starp krievvalodīgajiem valsts austrumiem, kur iedzīvotāji jūt radniecīgas saites ar Maskavu – un Ukrainas rietumdaļu, kas savu nākotni redz Eiropas sastāvā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl