Rinkēvičs: Valdība varētu turpināt diskusijas par nepieciešamību Latvijā ieceļojošajiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu

1 komentārs
Rinkēvičs: Valdība varētu turpināt diskusijas par nepieciešamību Latvijā ieceļojošajiem uzrādīt negatīvu Covid-19 testu
EDIJS PĀLENS, LETA

Valdībā, iespējams, rīt, 7. janvārī, turpināsies diskusija par to, ka Latvijā ieceļojošajiem varētu uzlikt pienākumu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, bet pagaidām nav panākta vienošanās par to, pirms cik stundām testam jābūt veiktam, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pavēstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš minēja, ka viens no izskanējušajiem variantiem ir noteikt, ka testam vajadzētu būt veiktam ne vairāk kā pirms 72 stundām.

Lasi vēl: Kopš sestdienas Latvijā no Apvienotās Karalistes ieceļojuši 889 cilvēki

LETA jau rakstīja, ka nolūkā mazināt jauno koronavīrusu celmu izplatīšanās risku visiem, kas atgriežas no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas (DĀR), ir stingri jāievēro desmit dienu pašizolācijas prasības un jāveic Covid-19 tests pēc ierašanās Latvijā un pašizolācijas perioda beigās, proti, devītajā dienā.

Ministrs atzīmēja, ka šodien paredzēta arī Baltijas valstu ārlietu ministru videokonference, lai vienotos par kopīgām prasībām. Rinkēvičs norādīja, ka tas būs pirmais solis uz “burbuli”, taču šoreiz vēl ne uz kopīgas ceļošanas, bet kopīgu “ierobežojumu burbuli”.

Ārlietu ministrs arī norādīja, ka negatīva Covid-19 testa uzrādīšana varētu būt obligāta pirms ienākšanas lidostā, neatkarīgi no ierašanās vietas. Rinkēviča ieskatā līdzīga prasība būtu jāattiecina arī uz sauszemes un jūras transportu.

“Mūsuprāt, tas būs efektīvāk. Latvijas gadījumā tas neatcels obligāto pašizolācijas prasību. Tomēr ekspertu ieskatā tas būs iedarbīgāk nekā censties aizliegt tiešos lidojumus, saprotot, ka cilvēki atradīs veidu, kā nonākt Latvijā,” sacīja ministrs.

1 komentārs