Komentāri
Rinkēvičs: Satrauc vardarbības gadījumi Katalonijā, tāpēc ceram uz jautājuma risināšanu politiskā ceļā
Dmitrijs Suļžics / f64

Latvija rūpīgi seko notikumu attīstībai Spānijā un Katalonijā, un situācijā, kad ir konstatēti satraucoši vardarbības gadījumi, cer, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ministrs norādīja, ka satrauc un sāpina konstatētie vardarbības gadījumi, jo vardarbība nav metode, ko izmantot politiskajā procesā. Rinkēvičs uzsvēra, ka likuma vara nozīmē konstitūcijas un likumu ievērošanu, domstarpības risinot juridiskā un politiskā dialoga ceļā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vaicāts, kādu šajā gadījumā redz Spānijas varas iestāžu atbildību, politiķis norādīja, ka situācijā, kad ir izcēlušās sadursmes, varas iestādēm ir jāzina, ka jebkura policijas rīcība tiks rūpīgi analizēta un izmeklēta no žurnālistu puses.

Būtiskākais ir, lai šādas situācijas neatkārtojas un lai varas iestādes un protestētāji ievērotu samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā, teica Rinkēvičs.

Kā ziņots, svētdien Katalonijā notiek referendums par reģiona neatkarību, taču Spānijas valdība to ir aizliegusi. Spānijas policija, mēģinot nepieļaut balsošanu, ieņēma vai slēdza daudzus referenduma iecirkņus, konfiscējot urnas un biļetenus.

Neskatoties uz to, cilvēki svētdien devās uz balsošanas iecirkņiem, taču daudzviet policija ar gumijas lodēm un vardarbīgu rīcību centās izklīdināt balsotājus. Tiek ziņots, ka policijas rīcības dēļ traumas guvuši vismaz 91 cilvēks.

Spānijas Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka ievainoti 11 policisti.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl