Rinkēvičs: Reaģējot uz represijām pret pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, ES jāturpina palielināt spiedienu

46 komentāri
Rinkēvičs: Reaģējot uz represijām pret pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, ES jāturpina palielināt spiedienu
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Reaģējot un notiekošajām represijām pret pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā un situāciju uz Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas, ES jāturpina aktīvi paust pozīciju un palielināt spiedienu, pārrunājot situāciju Baltkrievijā ar Austrijas ES un konstitūcijas lietu ministri Karolīni Edštadleri, uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Kā informēja Ārlietu ministrijā, pirmdien darba vizītē Latviju apmeklēja Austrijas ES un konstitūcijas lietu ministre. Viņa tikās ar Rinkēviču. Sarunu partneri atzinīgi vērtēja abu valstu ciešās un draudzīgās attiecības, uzsverot, ka 2021.gads ir īpašs abu valstu sadarbībā, jo aprit simts gadi kopš tika nodibinātas diplomātiskās attiecības.

Lasi vēl – Iekšlietu ministrijas vilcināšanās Baltkrievijas robežas būvniecībā izmaksās miljonus

Ārlietu ministrs atzīmēja aktīvo divpusējo sadarbību, uzsverot, ka saredz potenciālu padziļināt sadarbību zinātnē un tādās jauno tehnoloģiju jomās, kā, piemēram, viedās pilsētas, mākslīgais intelekts un medicīnas tehnoloģijas. Rinkēvičs arī atzīmēja, ka Austrijas diplomātiskā pārstāvība Latvijā ir fundamentāli svarīga divpusējās attiecībās, un izteica cerību par pilna laika rezidējošās vēstniecības darba atsākšanu nākotnē.

Austrijas ES un konstitūcijas lietu ministrei Edštadlerei paredzēta tikšanās arī ar ĀM parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu, lai pārrunātu ES klimata politikas mērķus, Eiropas nākotnes konferences norisi un sasniedzamos rezultātus, kā arī gatavošanos Trīs jūru samitam, kas 2022.gadā notiks Rīgā.

46 komentāri