Rīgā atklāts ukraiņu “Rainim” jeb Tarasam Ševčenko veltīts piemineklis

1 komentārs

“Nav cita ceļa, kā vien turpināt iet uz priekšu” – tā Rīgā atklājot ukraiņu dziesminiekam Tarasam Ševčenko veltīto pieminekli, uzsvēra Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks. Jau vēstīts, ka viņš divu dienu vizītē viesojas Rīgā, lai stiprinātu attiecības ar Baltijas valstīm.

Kronvalda parkā Rīgā, klātesot Latvijas un Ukrainas premjerministriem, atklāts ukraiņu tautas dziesminiekam Tarasam Ševčenko veltīts piemineklis. Šis 19.gadsimta dzejnieks, bija ne vien modernās ukraiņu valodas pamatlicējs, bet arī brīvības idejas nesējs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākumā piedalījās arī Latvijā dzīvojošie ukraiņi. Jaceņuks uzsvēra, ka Latviju un Ukrainu saista kopīga vēsture, proti, padomju varas okupācija. Un, ka tāpat kā savulaik Ševčenko cīnījās par to, lai ukraiņu tauta dzīvotu brīva un neatkarīga, arī šodien šī cīņa jāturpina.

Pieminekļa uzstādīšana:

“Tarass Ševčenko ukraiņu tautai ir tas pats, kas latviešiem Rainis un Aspazija – tauatas pašapziņas un tautas vērtību saglabāšanā,” uzrunā teica premjere Laimdota Straujuma.

Skanot abu valstu himnām, ukraiņu pareizticīgo baznīcas pārstāvji pieminekli iesvētīja. Dzejnieks skulptūrā atainots jaunībā – kāds viņš bija, kad izdeva savu pirmo dzejas sējumu. Trīs metrus augstā bronzas skulptūra tapusi par cilvēku ziedojumiem – aptuveni 85 000 eiro.

Skaties video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl