Rietumvalstis apliecina gatavību pieteikt vēl lielāku karu teroristiem

Pievienot komentāru
Rietumvalstis apliecina gatavību pieteikt vēl lielāku karu teroristiem
EPA/LETA

Nicas terorakts šodien bija galvenais sarunu temats pasaules ietekmīgākajiem politiķiem. Liela daļa no politikas smagsvariem šodien pulcējušies Mongolijā, lai spriestu par ciešāku politisku, ekonomisku un kultūras sadarbību starp Eiropas un Āzijas valstīm. Līdz ar līdzjūtības izteikšanu Francijai, tie apliecināja gatavību pieteikt vēl lielāku karu teroristiem.

Francijas prezidents Fransuā Olands šo rītu sāka ar uzrunu valsts iedzīvotājiem. Viņš paziņoja, ka uzbrukums nenoliedzami vērtējams kā terorakts, kā arī pavēstīja, ka pēc pērn novembrī notikušajiem teroraktiem valstī spēkā esošais ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts vēl par 3 mēnešiem. Lai pastiprinātu policiju, žandarmēriju un robežapsardzi, armijā tiks iesaukti rezervisti.

Fransuā Olands:
Nekas mūs neapstādinās cīņā ar terorismu. Mēs pastiprināsim savas aktivitātes Sīrijā un Irākā, kā arī turpināsim meklēt tos, kas mums uzbrūk mūsu pašu zemē.

Reaģējot uz Nicas teroraktu, par papildu drošības pasākumiem paziņojuši Riodežaneiro olimpisko spēļu rīkotāji.
Tikmēr Francija no visas pasaules šodien saņem līdzjūtības apliecinājumus. Nicas terorakts šodien bija uzmanības centrā arī Mongolijā notiekošajā Eiropas un Āzijas valstu samitā.

Angela Merkele:

Šodien mēs paužam solidaritāti mūsu draugiem Francijā. Esmu pārliecināta, ka, par spīti grūtībām, mēs uzvarēsim šo cīņu.

Līdzjūtību saistībā ar asiņaino teroraktu izteicis arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš arīdzan atrodas Eiropas un Āzijas samitā Mongolijā.

Viņš akcentē, ka terorisms ir viens no lielākajiem mūsdienu apdraudējumiem un Eiropas valstīm ir jāvelta kopīgi spēki cīņai pret to.

To, ka jādara viss, lai terorakti neatkārtotos, valdības ārkārtas sēdē šodien uzsvēra premjers Māris Kučinskis. Valdības ministri darbu šodien sāka ar klusuma brīdi.

Video