Komentāri
Rietumu sankciju dēļ Krievija zaudēs 40 miljardus dolāru gadā
(Foto: LETA)

Rietumu sankciju dēļ Krievija gadā zaudēs 40 miljardus dolāru (32 miljardus eiro), pirmdien ekonomikas forumā Maskavā paziņojis Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

“Ģeopolitisko sankciju dēļ mēs zaudējam aptuveni 40 miljardus dolāru gadā un naftas cenu samazināšanās dēļ (..) zaudējam aptuveni 90 līdz 100 miljardus dolāru gadā,” paziņoja ministrs.
Siluanovs uzsvēra, ka sankciju ietekme uz rubļa kursu un pat uz budžetu neesot tik kritiska kā naftas cenu samazinājuma ietekme.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš jūnija beigām Londonas Brent jēlnaftas cena pasaules tirgū ir samazinājusies par 30%, sasniedzot zemāko līmeni pēdējo četru gadu laikā un atrodoties zem 80 dolāru par barelu atzīmes. Brent cena tiek ņemta par pamatu, nosakot Krievijas Urals naftas cenu. Analītiķi prognozē, ka naftas cenas samazināsies arī 2015. gada sākumā.

“Naftas cena kopš gada sākuma ir samazinājusies par 30%. Starp citu, rubļa vērtība arī ir samazinājusies par 30%. Es saku, jāskatās uz naftas cenām. Kā tās uzvedīsies, tā uzvedīsies arī rubļa kurss,” norādīja Siluanovs. Rubļa kurss gan pret dolāru, gan pret eiro šogad vairākas reizes ir sasniedzis jaunus rekordzemus līmeņus, bet Krievija apmēram pusi ienākumu gūst no naftas eksporta.

Krievijas budžets, kas piektdien tika apstiprināts parlamenta apakšpalātā, ir balstīts uz prognozi, ka vidējā naftas cena 2015.gadā veido 96 dolārus par barelu. Siluanovs arī prognozēja, ka šogad no Krievijas kopumā aizplūdīs kapitāls 130 miljardu dolāru apmērā.

Tikmēr Krievijas enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks piektdien paziņoja, ka Krievija šobrīd neizskata iespēju samazināt naftas ieguvi, tādējādi mēģinot palielināt cenas pasaules tirgū.

Ministrs norādīja, ka Krievijai neesot tehnisku iespēju ātri samazināt vai palielināt naftas ieguvi, tomēr valdība izvērtējot šādas metodes lietderību.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl