Reaģējot uz Skripaļu saindēšanu, Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus

23 komentāri
Reaģējot uz Skripaļu saindēšanu, Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus
Foto: f64

Paužot atbalstu Lielbritānijai, kas pēc dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanas nolēma izraidīt 23 Krievijas diplomātus, arī Polija un Lietuva apsver līdzīgu soli.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite paziņoja, ka Lietuva varētu izraidīt Krievijas diplomātus, kas nodarbojas ar spiegošanu, vai arī paplašināt tā dēvēto “Magņitska sarakstu”.

Kā pamatojums šai iecerei izskanēja arguments, ka Krievijas izlūkošanas tīkla izjaukšana Eiropā ir visu Rietumvalstu kopējs uzdevums. Ar līdzīgu domu arī britu premjerministre Terēza Meja devusies uz Eiropas Savienības līderu samitu Briselē, kur aicinās pārējās valstis nosodīt Krieviju.

“Ir skaidrs, ka Krievija nerespektē robežas – uzbrukums Solsberi bija daļa no Krievijas agresijas pret Eiropu un mūsu kaimiņiem. Esmu pateicīga par solidaritāti un atbalstu, ko esam saņēmuši no mūsu Eiropas kolēģiem,” norāda Lielbritānijas premjere Terēza Meja.

Pēc galotņu sanāksmes valstu līderi gatavojas nākt klajā ar paziņojumu par kopēju nostāju Skripaļa saindēšanas lietā. Visticamāk, tā (daudz neatšķirsies no iepriekš dzirdētā, ka notikušajam nav cita ticama izskaidrojuma, kā tas, ko izteikusi Lielbritānija. Kā zināms, Krievija visas apsūdzības noraida.

23 komentāri