Reaģējot uz Gribauskaites paziņojumu, ka ”Krievija ir teroristiska valsts”, Maskava bloķē leišu kravas

0 Komentāru
Reaģējot uz Gribauskaites paziņojumu, ka ”Krievija ir teroristiska valsts”, Maskava bloķē leišu kravas
Foto: AFP/LETA

Krievija, reaģējot uz Lietuvas prezidentes izteikumiem, kuros viņa Krieviju nodēvējusi par teroristisku valsti, noteikusi ierobežojumus Lietuvas kravas transportlīdzekļiem uz abu valstu robežas, ziņo Lietuvas mediji.

Lietuvas Ārlietu ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nedēļas nogalē Krievija ir pastiprinājusi robežas šķērsošanas procedūras automašīnām ar Lietuvas reģistrācijas numura zīmēm, kā arī tām, kas ved Lietuvas uzņēmumu preces.

Taču oficiālu informāciju no Krievijas par tādu pārbaužu ieviešanu Lietuva nav saņēmusi.

Krievijas muitnieki pārbaužu palēnināšanos skaidro ar savas automašīnu reģistrācijas sistēmas problēmām.

“Mēs visi redzam, kā uzvedas mūsu kaimiņš, Ukrainas kaimiņš. Kaimiņvalsts, kura starptautiskās tiesības un pienākumus uzskata par svarīgiem, nedrīkst šādi uzvesties. Mēs redzam, ka šodien Krievijas armija, Krievijas karavīri atrodas Austrumukrainā, kamēr tā atklāti melo, noliedzot savu klātbūtni. Tāda valsts, kas saviem karavīriem liek noņemt atpazīšanas zīmes, kas izvieto savus bruņotos spēkus un smagos ieročus bez jebkādas identifikācijas, ir valsts ar visām starptautiskā terorisma iezīmēm,” kopīgā preses konferencē ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu paziņoja Grībauskaite.

Grībauskaite ceturtdien intervijā Lietuvas radio Krieviju nosauca par teroristisku valsti un brīdināja – ja agresija Ukrainā netiks apturēta, tā var izplatīties tālāk.

“Lietuva ir viena no valstīm, kas nesen veikusi sarežģīto ceļu uz neatkarības atgūšanu. Šodien mēs zinām, ka Ukraina cīnās par mieru Eiropā par mums visiem. Ja teroristiskā valsts, kas piedalās neslēptas agresijas īstenošanā pret savu kaimiņvalsti, netiks apturēta, tad agresija Eiropā izpletīsies vēl tālāk,” brīdināja Lietuvas prezidente.

Grībauskaites ceturtdienas izteikumi izraisījuši plašu rezonansi un Maskavas nosodījumu.

Krievijas nodēvēšana par teroristisku valsti ķērusies pie sirds arī dažiem Krievijas parlamenta deputātiem, kas jau ierosinājuši saraut diplomātiskās attiecības ar Lietuvu un noteikt pret to sankcijas.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru