Raķešu uzbrukumā Bagdādes lidostai pēc Trampa norādījuma nogalināts Irānas ģenerālis

1 komentārs
Raķešu uzbrukumā Bagdādes lidostai pēc Trampa norādījuma nogalināts Irānas ģenerālis
SIPA / SCANPIX

Pēc ASV prezidenta Donalda Trampa norādījuma piektdien noticis raķešu uzbrukums Bagdādes lidostai, kurā nogalināts Irānas Revolucionārās gvardes vienības “Kudsas spēki” komandieris ģenerālis Kasems Soleimani, paziņojusi ASV Aizsardzības ministrija.

“Pēc prezidenta norādījuma ASV armija ir īstenojusi apņēmīgu aizsardzības akciju, lai aizstāvētu ASV personālu ārvalstīs, nogalinot Kasemu Soleimani,” teikts Pentagona paziņojumā.

“Ģenerālis Soleimani aktīvi izstrādāja plānus uzbrukt amerikāņu diplomātiem un karavīriem Irākā un visā reģionā. Ģenerālis Soleimani un viņa “Kudsas spēki” bija atbildīgi par simtiem amerikāņu un koalīcijas karavīru nāvi un vēl tūkstošiem ievainošanu.”

“Ģenerālis Soleimani arī apstiprināja uzbrukumus ASV vēstniecībai Bagdādē, kas notika šonedēļ,” teikts Pentagona paziņojumā.

Pēc ziņas par Soleimani nāvi Tramps tviterī publicēja ASV karoga attēlu bez sīkāka paskaidrojuma.

Tikmēr Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs piektdien paziņojis, ka Soleimani nogalināšana ASV raķešu triecienā Irākā ir “bīstama eskalācija”, brīdinot ASV, ka tās ir pilnībā atbildīgas par sekām.

“ASV pastrādātais starptautiskā terorisma akts, uzbrūkot ģenerālim Soleimani un viņu nogalinot, ir ārkārtīgi bīstama un muļķīga eskalācija,” ministrs norādīja tviterī.

Jau ziņots, ka uz Bagdādes starptautisko lidostu piektdien tika izšautas vismaz trīs raķetes “Katjuša”, nogalinot astoņus cilvēkus un aizdedzinot automašīnas. Starp nogalinātajiem ir Soleimani un Irākas militārā grupējuma “Hashed al Shaabi” vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss.

“Hashed al Shaabi” paziņoja, ka Soleimani un Muhandiss “tika nogalināti ASV triecienā, kas bija vērsts pret viņu automobili uz Bagdādes starptautiskās lidostas ceļa”.

“Hashed al Shaabi” ir šiītu bruņoto vienību tīkls, no kurām daudzas ir tuvās attiecībās ar Teherānu, un šīs vienības ir oficiāli inkorporētas Irākas valsts drošības spēkos. Tā vadītāja vietnieks Muhandiss ir bijis iekļauts ASV melnajā sarakstā.

1 komentārs