PVO: Vēl ir pāragri mīkstināt Covid-19 krīzes pasākumus

Pievienot komentāru
PVO: Vēl ir pāragri mīkstināt Covid-19 krīzes pasākumus
ITAR-TASS / SCANPIX

Eiropā kopumā ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 750 000 cilvēku, kas ir vairāk nekā puse pasaulē kopumā reģistrēto skaita. Pasaules Veselības organizācija (PVO) tāpēc brīdina, ka ir pāragri mīkstināt pasākumus, kas tiek īstenoti centienos apturēt koronavīrusa izplatīšanos.

Tikmēr Uhaņā, kas tiek uzskatīta par šā koronavīrusa paveida izcelsmes vietu, trešdien pirmo reizi pēc 11 nedēļu ilgas izolācijas no pārējās Ķīnas atcēlusi visus pārvietošanās ierobežojumus un cilvēkiem atļauts atstāt pilsētu. Darbu atsāk finanšu iestādes, rūpnīcas un lielveikali. Atjaunota arī transporta, dzelzceļa satiksme, lidojumi uz pārējo Ķīnu. Tiek prognozēts, ka Uhaņu trešdien ar vilcienu pametīs aptuveni 55 000 cilvēku, bet vēl tikpat daudz, izmantojot avioreisus.

“Mēs dosimies no Uhaņas uz Šanhaju. Mēs bijām atbraukuši apciemot vecākus, bet “iestrēgām” uz divarpus mēnešiem. Tagad es ar prieku dodos atpakaļ un jūtos pateicīgs par to, ka visi esam veseli,” saka Šanhajas iedzīvotājs Dens Čans.

Kamēr Ķīnas komunistu līderi Uhaņu dēvē par “varoņpilsētu”, epidemiologi brīdina, ka iedzīvotājiem joprojām jābūt piesardzīgiem, jo ir iespējams vēl viens slimības uzliesmojums. Kopš janvāra sākuma Ķīnā reģistrēti gandrīz 82 000 inficēšanās un vairāk nekā 3000 nāves gadījumu.