PVO: Vakcīnas ir efektīvas pret visiem Covid-19 paveidiem, bet ārzemju ceļojumi vēl nav droši

0 Komentāru
PVO: Vakcīnas ir efektīvas pret visiem Covid-19 paveidiem, bet ārzemju ceļojumi vēl nav droši
ZUMAPRESS/SCANPIX

Progress cīņā ar koronavīrusa pandēmiju joprojām ir trausls, un no starptautiskās ceļošanas vajadzētu atturēties, ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge, vienlaikus akcentējot, ka apstiprinātās vakcīnas ir efektīvas pret visiem vīrusa variantiem.

“Šobrīd pastāvošo draudu un jaunās neskaidrības priekšā mums ir jābūt piesardzīgiem un atkārtoti jāizvērtē starptautiskā ceļošana vai no tās jāizvairās,” norādīja Klūge, brīdinot, ka “pieaugošas transmisijas rajoni” reģionā strauji var izplesties.

Tā dēvētais vīrusa Indijas variants, kas varētu būt lipīgāks par līdzšinējiem, konstatēts 26 no PVO Eiropas reģiona 53 valstīm, iknedēļas preses konferencē sacīja Klūge.

Vienlaikus viņš norādīja, ka apstiprinātās vakcīnas ir efektīvas arī pret jauno paveidu.

“Visi Covid-19 vīrusa varianti, kas līdz šim ir parādījušies, reaģē uz pieejamajām, apstiprinātajām vakcīnām,” sacīja amatpersona, norādot, ka visi jaunie Covid-19 vīrusa varianti ir kontrolējami ar tām pašām sabiedrības veselības un sociālajām metodēm, kas pielietotas līdz šim.

Lasi vēl – Ceļošana vakcinētajiem: EP atbalsta Eiropas Savienības Covid-19 sertifikāta ieviešanu

Reģionā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 23% iedzīvotāju, bet abas devas 11%, sacīja Klūge, mudinot iedzīvotājus būt piesardzīgiem.

“Vakcīnas var būt ir gaisma tuneļa galā, bet šai gaismai mūs nevajadzētu apžilbināt,” viņš sacīja.

PVO Eiropas reģionā ietilpst arī Dienvidkaukāza valstis, Turcija un Vidusāzijas valstis.
0 Komentāru