Komentāri
PVO: Pasaulē ik pēc 40 sekundēm kāds izdara pašnāvību
FOTO: LETA

2012.gada dati liecina, ka pasaulē ik pēc 40 sekundēm kāds izdara pašnāvību un gadā kopā tiek veikti 800 000 pašnāvību, ceturtdien pavēstīja Pasaules Veselības organizācija (PVO).

PVO vadītāja Mārgrita Čana norādīja, ka valstu valdībām ir jāsamazina esošais pašnāvību skaits.

Valstis, kurās ir vairāk par 15 pašnāvībām uz 100 000 iedzīvotājiem, lielākoties ir Āzijas dienvidaustrumos, Austrumāfrikā un Austrumeiropā. To vidū ir Japāna, Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja, Turkmenistāna, Gajana un Surinama.

Latvijā uz 100 000 iedzīvotājiem pašnāvības izdara 16,2 cilvēki, kamēr Lietuvā šis skaits ir 28,2, bet Igaunijā – 13,6.
Līdz šim tikai 28 valstīs ir ieviestas programmas situācijas risināšanai.

Galvenie solis, kas jāveic, lai samazinātu pašnāvību skaitu, ir pesticīdu, šaujamieroču un noteiktu zāļu ierobežošana, jo tie ir visbiežākie pašnāvības palīglīdzekļi.

Pasaules Veselības aģentūras 194 biedru valstis pagājušajā gadā apņēmās līdz 2020.gadam samazināt pašnāvību skaitu par 10%.
“Diemžēl pašnāvību pārāk bieži neatzīst kā plašu sabiedriskās veselības problēmu,” secina PVO.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl