PVO izpētīs jaunas liecības par koronavīrusa izplatīšanos gaisā

30 komentāri
PVO izpētīs jaunas liecības par koronavīrusa izplatīšanos gaisā
SIPA / SCANPIX

Pasaules Veselības organizācija (PVO) otrdien paziņojusi, ka izpētīs jaunas liecības par jaunā koronavīrusa izplatīšanos gaisā, jo grupa starptautisku zinātnieku secinājusi, ka vīruss gaisā varētu izplatīties krietni tālāk par diviem metriem.

PVO paziņoja, ka tuvākajās dienās publiskos kopsavilkumu, kurā būs izklāstītas jaunākās zināšanas par to, kā šis vīruss izplatās.

Prasība par divu metru distances ievērošanu starp cilvēkiem bijis nozīmīgs aspekts cīņā pret jauno koronavīrusu, ar kuru pasaulē inficējušies vairāk nekā 11,6 miljoni cilvēku. Vairāk nekā 538 000 cilvēku miruši no šā vīrusa izraisītās slimības Covid-19.

Taču grupa starptautisku ekspertu pirmdien paziņoja, ka gūti pierādījumi par to, ka vīruss var izplatīties gaisā krietni tālāk nekā divus metrus.

Inficējies cilvēks izelpojot izplata gaisā mikroskopiskas daļiņas, kas var palikt gaisā vairākas stundas un aizceļot desmitiem metru tālu, skaidroja zinātnieki.

“Mēs atzīstam, ka parādās pierādījumi šajā jomā. Un tādēļ mēs uzskatām, ka mums jābūt atvērtiem šiem pierādījumiem un jāizprot to saistība ar [slimības] pārnešanas modeļiem un arī piesardzības pasākumiem, kas ir jāveic,” paziņoja PVO pārstāve.

Tikmēr PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss paziņoja, ka nav nekādu pazīmju, ka pandēmija sāktu pierimt.

Nedēļas nogalē tika reģistrēti kopumā 400 000 jauni inficēšanās gadījumi.

Sākoties pandēmijai, pirmie 400 000 inficēšanās gadījumi tika reģistrēti 12 nedēļu laikā.

Gebreiesuss norādīja, ka jaunais koronavīruss izplatās arvien straujāk un pandēmijas kulminācija vēl nav sasniegta.