PVO brīdina Eiropas valstis par “pandēmisko nogurumu”

Pievienot komentāru
PVO brīdina Eiropas valstis par “pandēmisko nogurumu”
REUTERS / SCANPIX

Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdināja Eiropas valstis par “pandēmisko nogurumu”, kas apdraud kontinenta spējas cīnīties ar koronavīrusu.

“Kaut arī nogurums tiek mērīts dažādos veidos, un tā līmenis dažādās valstīs ir atšķirīgs, tagad tiek lēsts, ka dažos gadījumos tas sasniedzis 60%,” norādīja PVO Eiropas direktors Hanss Klūge.

Šāds secinājums balstīts “apkopotajos datos no reģiona valstīm”, viņš skaidroja.

Pilsoņi ir nesuši “milzīgus upurus” pēdējo astoņu mēnešu laikā, cenšoties savaldīt koronavīrusa izplatību, Klūge norādīja paziņojumā. “Šādos apstākļos ir viegli un dabīgi kļūt apātiskiem un demotivētiem, izjust sagurumu.”

Klūge aicināja Eiropas varasiestādes uzklausīt sabiedrību un strādāt ar to “jaunos un inovatīvos veidos”, lai aktivizētu cīņu pret Covid-19 vīrusu, tā izplatības apjomiem Eiropā atkal pieaugot.

Vietējās varasiestādes Apvienotajā Karalistē konsultējas ar sabiedrību, lai novērtētu tās noskaņojumu, bet Dānijā kāda pašvaldība iesaistījusi studentus centienos izstrādāt ierobežojumus, kas ļautu viņiem atgriezties augstskolā.

Turcija sabiedrības noskaņojuma izprašanai rīko aptaujas sociālajos medijos, bet Vācijā valdība “konsultējusies ar filozofiem, vēsturniekiem, teologiem, uzvedības un sociālajiem zinātniekiem”, norādīja PVO amatpersona.

PVO Eiropas reģionā, kurā ietilpst 53 valstis, arī Krievija, Turcija, Vidusāzijas un Kaukāza valstis, apstiprināti vairāk nekā 6,2 miljoni inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu, kā arī teju 210 000 ar Covid-19 saistītu nāves gadījumu, liecina oficiālā statistika.