Komentāri
PVO: Ebolas vīrusa izplatība Libērijā palēninās
A health worker wearing Personal Protective Equipment (PPE) stands outside UNICEF tents at an Ebola treatment center run by the non-governmental international organization Medecins Sans Frontieres (Doctors without Borders -- MSF) in Monrovia, on October 27, 2014. The Red Cross said on October 28, 2014 the weekly total of Ebola victims collected by its body disposal teams around the Liberian capital is falling dramatically, indicating a sharp drop in the spread of the epidemic. Nearly 4,900 people have died from Ebola in west Africa, with almost 10,000 infected, according to the latest World Health Organization figures. AFP PHOTO / ZOOM DOSSO (FOTO: LETA)

Ebolas vīrusa izplatība Libērijā palēninās, trešdien paziņojusi augsta ranga Pasaules Veselības organizācijas (PVO) amatpersona. PVO pārstāvis Brūss Ailvards, kas ir atbildīgs par organizācijas centieniem apkarot Ebolas vīrusa epidēmiju Rietumāfrikā, norādīja, ka Libērijā jauno inficēšanās gadījumu skaits sācis samazināties.

Gultasvietas slimnīcās Libērijas galvaspilsētā Monrovijā sākušas atbrīvoties, laboratoriski apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits nostabilizējies un bēru skaits samazinājies, norādīja Ailvards.

Tomēr viņš uzsvēra, ka tā ir sākotnēja analīze un pastāv iespēja, ka pozitīvā tendence vērojama tikai tāpēc, ka cilvēki vienkārši nav ziņojuši par jauniem inficēšanās gadījumiem un nemeklē mediķu palīdzību.

No Ebolas vīrusa nomiruši jau gandrīz 5000 cilvēku, galvenokārt Gvinejā, Sjerraleonē un Libērijā, bet inficēto skaits pārsniedzis 10 000, liecina PVO dati.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl