Putnu gripas dēļ likvidēs apmēram 800 000 pīļu

Komentāri
Putnu gripas dēļ likvidēs apmēram 800 000 pīļu
Foto: AFP/Scanpix

Francijā ceturtdien sākta pīļu masveida likvidēšana saistībā ar putnu gripas vīrusa uzliesmojumu.

Vīruss tika atklāts jau pagājušomēnes, taču ir ļoti strauji izplatījies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tuvākās nedēļas laikā plānots izkaut 800 000 putnu trīs reģionos Francijas dienvidaustrumos, kur tiek ražota lielākā daļa valstī un ārpus tās robežām zināmā delikatese – pīļu un zosu aknu pastēte.

Putnu likvidēšanai netiks pakļautas vien tās saimniecības, kurās ir pilns un noslēgts ražošanas cikls – no pīlēniem līdz gatavajai produkcijai. Pēdējo divu mēnešu laikā vīruss, kas ir bīstams putniem, bet ne cilvēkiem, konstatēts vairākās Eiropas valstīs un Izraēlā.

Foto: Pīles

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl