11 komentāri
Putins uzstāj, lai Baltkrievija pārvirza naftas kravu tranzītu no Baltijas valstu ostām uz Krieviju
Politikas eksperti norāda, ka Maskava šādā veidā cenšas panākt pēc iespējas lielāku Baltkrievijas atkarību no Krievijas. (Foto: Scanpix)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins grib pastiprināt spiedienu uz Baltkrieviju, lai tā pārvirza naftas kravu tranzītu no Baltijas valstu ostām uz Krieviju.

Putins paziņoja, ka Baltkrievijas rūpnīcās tiek pārstrādāta Krievijas nafta, tāpēc tās piegāde cieši jāsasaista ar Krievijas, nevis citu valstu infrastruktūru. Tādējādi, Krievijas prāt, Baltkrievijas naftas pārstrādes rūpnīcām naftas tranzītam jāizmanto Krievijas dzelzceļš un Somu līča ostas.

Uz šādu Putina paziņojumu reaģējušas Lietuvas amatpersonas, paužot cerību, ka Minskas izvēli turpmāk noteiks ekonomiski, nevis politiski apsvērumi. Politikas eksperti norāda, ka Maskava šādā veidā cenšas panākt pēc iespējas lielāku Baltkrievijas atkarību no Krievijas.

TOP komentāri

  • Janis Kasinskis
  • Andris
    +4 +1 -3

    Andris

    Pareizi jau dara, mazie takši kož rokā. Bet Latvijai tuvojas katastrofiskas beigas, ko veicina idiotiskā, pašnāvnieciskā nodokļu sistēma.
  • Kristaps Polis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl